1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Dünyaca ünlü şarkıcı Della Miles ilahi söyledi

Dünyaca ünlü şarkıcı Della Miles ilahi söyledi

Dünyaca ünlü vokalist Della Miles Trükiye'ye ziyareti sırasında müslüman olmuştu. Konya'da düzenlenen etkinliğe katılan ünlü şarkıcı sahnede ilahi söyledi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Della Miles ilahi söyledi

Michael Jackson ve Whitney Houston ile birlikte sahneyi alan ABD'li soul rock müzik sanatçısı Della Miles, Konya'da düzenlenen Mevlana'nın 746'ncı Vuslat Yıl Dönümü anma töreninde ilahi söyledi.

MÜSLÜMAN OLAN DELLA MILES İLAHİ SÖYLEDİ

Dün Konya Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu'nda saat 14.00'te başlayan törende Miles, Uluslararası Mevlana Vakfı Korosu ile birlikte sahne alıp, hoşgörü, barış ve kardeşlik için Türkçe olarak ilahi söyledi. Geçen yıl Müslüman olan ve geçen Eylül ayında Konya'ya gidip, burada ilahi öğrenmek için çalışmalar yapan Miles, Yusuf İslam'a ait 'Bismillah' ve 'Mustafa' isimli ilahileri seslendirdi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Della Miles ilahi söyledi

"BURASI DA ARTIK BENİM BİR EVİM"

Miles, programının ardından yaptığı açıklamada, ilahi okumanın kendisi için farklı bir stil olduğunu belirterek, "Kağıt üzerinde kolay görünse de zordu. Burada olmaktan mutluyum. Burası da artık benim bir evim oldu" dedi. Mevlana'nın 22'nci göbekten torunu Esin Çelebi de Miles'in anma törenine katılıp, ilahi okuması nedeniyle mutlu olduklarını söyledi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Della Miles ilahi söyledi

HABERE YORUM KAT