1. HABERLER
  2. DÜNYA
  3. Dünyada ilk ! Rusya'dan Türkiye'ye sağlık çalışanları için yüzecekler!

Dünyada ilk ! Rusya'dan Türkiye'ye sağlık çalışanları için yüzecekler!

Sağlık çalışanlarına destek vermek için Türk ve Rus sporcular 13 Haziran’da Rusya’nın Soçi kentinden Giresun’a yüzecek.

Dünyada ilk ! Rusya'dan Türkiye'ye sağlık çalışanları için yüzecekler!

13 Haziran'da sağlık çalışanları için, 10 Türk ve 3 Rus sporcu Açık Su Yüzme Maratonu’nda,usya’nın Soçi kentinden Giresun’a kadar 320 kilometre yüzecek. 

Maraton, İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ve Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda, Marmara Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı işbirliği ile düzenlenecek.

YÜZME SPORNDA BİR İLK 

Etkinlikte sporcular bir ilki gerçekleştirerek, 110 saat kulaç atarak ve günde 2’şer kez suya girerek, 320 kilometre mesafeyi yüzecek.

İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer’in direktörlüğünü yapacağı bu maraton organizasyonunda, ülkeler arası dostluğa da vurgu yapılacak.

10 TÜRK, 3 RUS SPORCU KULAÇ ATACAK

Maratonda Türk sporcu kadrosunda eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğr. Gör. Doç. Dr. Kubilay Çimen’in yanı sıra Deniz Kayadelen, Burçak Tümay Peker, Ahmet Nakkaş, Faruk İlgüy, Hamza Bakırcıoğlu, Nurettin Ünal, Tarkan Tüzmen ve Emre Öztürk yer alacak. Rus sporcularda ise, Zhanna Zelenskaya, Anton Vetrov, Pavel Kullinich kulaç atacak.

Dünya'da ilk ! Rusya'dan Türkiye'ye sağlık çalışanları için yüzecekler!

"DÜNYA REKORU OLACAK"

Açık Su Yüzme Maratonu Organizasyon Danışmanı ve Sporcu, Bilim Kurulu üyesi olan İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kubilay Çimen, “İçinde bulunduğumuz zaman diliminde tüm dünya çok önemli bir süreçten geçti. En büyük maratonu da sağlık çalışanları yaşadı. Birçok konuda özveriyle çalışarak halkın sağlığı için fedakarlıklarda bulundular. Biz de bu noktada duyarsız kalmak istemedik. Bu yüzden Açık Su Yüzme Maratonu düzenledik. Soçi’den Giresun’a yüzeceğiz. Bu bir dünya rekoru olacak. Kağıt üzerinde 320 kilometre görünüyor ama toplamda 350-360 kilometreye yakın bir mesafeyi yüzmeyi planlıyoruz. Sloganımız ‘Dünya Sağlık Çalışanları ve Dostluk’ adıyla yüzeceğiz bu maratonu” dedi.

Tarkan Tüzmen, Karadeniz’in yüzmesi oldukça zor bir deniz olduğunu hatırlatarak,  “Dünya rekoru kırılacak ve bir ilk olacak bu maratonda, son 1,5 senedir tüm dünyanın cefasını çeken sağlık çalışanları ve dostluk adına yüzmek bizim için çok anlamlı” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT