1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. " Dur, Düşün Bağlan" projesi Üsküdar’da hayata geçiyor

" Dur, Düşün Bağlan" projesi Üsküdar’da hayata geçiyor

Üsküdar Belediyesi tarafından hazırlanan "Dur, Düşün Bağlan" projesi tanıtımı yapıldı.

" Dur, Düşün Bağlan" projesi Üsküdar’da hayata geçiyor

Üsküdar Belediyesi tarafından hazırlanan "Dur, Düşün Bağlan" projesi tanıtımı yapıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Bu proje Türkiye'de bir ilk. İnternet kullanımı yaygınlaştıkça yanlış kullanım da bir o kadar yaygınlaştı. Çocuklarımız elimizden kayıp gitmeden bu projeyle onları bilgilendirmek istiyoruz. Dünyada maddi değerlerin hiçbir önemi yok" dedi.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar Kaymakamlığı ve Bilişim İnovasyon Derneği iş birliği ile interneti yanlış kullanmanın ne denli olumsuz sonuçlara yol açtığını göstermek amacıyla gerçekleştirilen "Dur, Düşün Bağlan" projesi Üsküdar'da hayata geçirildi. Kız Kulesi Salonunda gerçekleştirilen tanıtım programına Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Bilişim ve İnovasyon Derneği Başkanı Fatih Zeyveli ve Üsküdar'da bulunan ilk ve ortaöğretim okullarının müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı. Üsküdar'daki tüm okulları kapsayan proje ile ebeveynlerin teknolojiyi daha güvenli ve amacına uygun kullanımı konularında farkındalık oluşturulması için seminerler düzenlenecek. Sosyal ağlardaki tehdit ve risklerin de konu edileceği seminerler 13 Mart'ta başlayacak. Bilgi teknolojileri uzmanları tarafından verilecek seminerler, eğitim dönemi sonuna kadar Üsküdar'daki tüm okullarda gerçekleşecek. Projenin ilk etabında velilere yönelik olan çalışma, ikinci etabında ise öğrencilere yönelik farkındalık seminerleri ile devam edecek.

"Türkiye'de bir ilk"

"Üç yıldır yaptığım belediye başkanlığı görevim boyunca sanırım en anlamlı en önemli program için bir aradayız" diyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Gerçekten çok hassas bir konu için sizlerle beraberiz. Dört kuruluşun bir araya gelerek düzenlediği bu proje Türkiye'de bir ilk. Biz geleceğimiz olan kıymetli çocuklarımız için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Üsküdar'daki tüm okullarda bu sunum yapılacak, çocuklarımız ve aileleri bilgilendirilecek. Üsküdar'daki tüm öğrencilerimize ve velilerine ulaşmak istiyoruz. Ne yazık ki bu konuyla alakalı geç kalmak üzereyiz. İnternet kullanımı yaygınlaştıkça yanlış kullanım da bir o kadar yaygınlaştı. Çocuklarımız elimizden kayıp gitmeden bu projeyle onları bilgilendirmek istiyoruz. Dünyada maddi değerlerin hiçbir önemi yok, eğer huzurumuz yoksa. Eğer çocuklarımızla kaliteli vakit geçiremiyorsak başka şeylerin ne önemi var. Evde çocuklarımızla kaliteli zaman geçirmek çok önemli. Bundan 5-10 sene önce toplumda televizyon hastalığı vardı. Evlerin neredeyse her odasında televizyon olurdu. Bugün onun yerini telefonlar, internet aldı. Herkes evde ama kimse birbiriyle ilgilenmiyor. Hal böyle olunca bu toplum nereye gidiyor diye düşünüyoruz" ifadelerini kaydetti.

Konuşmaların ardından sunum yapan Üsküdar Belediye Bilgi İşlem Müdürü Faruk Yakaryılmaz, interneti yanlış kullanmalarının sonucunu anlatarak katılımcılara bilgi verdi.

" Dur, Düşün Bağlan" projesi Üsküdar’da hayata geçiyor

" Dur, Düşün Bağlan" projesi Üsküdar’da hayata geçiyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.