1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Düzce Üniversitesinde doğa ve bilim sergisi

Düzce Üniversitesinde doğa ve bilim sergisi

Düzce Üniversitesi doğa ve bilim sergisiyle bilimsel çalışmaları ziyaretçilerle buluşturuyor.

Düzce Üniversitesinde doğa ve bilim sergisi

Düzce Üniversitesi doğa ve bilim sergisiyle bilimsel çalışmaları ziyaretçilerle buluşturuyor.

Dünya Ormancılık, Meteoroloji ve Su Günü etkinlikleri kapsamında Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından düzenlenen "Doğa ve Bilim Sergisi" ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Serginin ilk gününe Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Orman Eski Genel Müdürü Abdurrahman Sağkaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Necmi Aksoy ve Yrd. Doç. Dr. Akif Keten ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sergiye katkı sağlayan firma temsilcilerine teşekkür belgesi takdim etti.

Orman Fakültesi bünyesindeki 16 anabilim dalında görev yapan akademisyenlerin yapmış olduğu bilimsel çalışmaların yer aldığı sergide, orman bilimine ait birçok ürün, poster ve örnek projeler bu alana ilgi duyan herkesin ziyaretine sunuluyor. Günlük hayatta evde, doğada ve zirai çalışmalarda kullanılabilecek birçok yeni ürünün sergilendiği etkinlikte, akademisyenler tarafından orman ve doğa bilimine ait güncel bilgiler de ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Öğretim elamanlarının yoğun emek vererek geliştirdikleri ve başarıyla sonuçlandırdıkları projelerinin sunumlarının yapıldığı "Doğa ve Bilim Sergisi" Bahar Dönemi sonuna kadar ziyaretçilere açık olacak.

Sergilenen Çalışmalar; Orman Envanteri ve Planlama, Enstrümental Kompozit Malzemeler, Geçmişten Geleceğe Kereste Endüstrisi ve Kurutma Teknolojisi, Odun Zararlıları ve Koruma, Ergonomi ve İş Etüdü, Mobilya ve Üst Yüzey İşlemleri, Modern Lamine Mobilya Sergisi, Kentsel Peyzaj Planlama Dersi Çalışmaları, Tatil Köyü Projesi, Böcek,Orman Yangını, Nematod, Ökseotu, Tarihsel Süreçte Peyzaj Tasarımında Sunum Teknikleri, Havzalarda Doğal Afetler, Paleobotanik Sergisi, Orman Ekosistemleri-2017, Ev Bahçesi, Orman Ağacı Tohumlarımız, Suni ve Tabii Tensil Yöntemleri, Odun Anatomisi, Orman İnşaatı Jeodezi ve Fotogrametri Anabilim Dalı Sergisi, Findhorn Eko köyünde Yaşam, Bahçe Bakım Ekipmanları ve Bitkisel Bakım İlaçları, Yaban Hayatı, 2016-2017 Güz Yarıyılı Peyzaj Planlama Dersi Posterleri, Efteni Gölü Sulak Alan Yönetim Planının Oluşturulması,

Düzce Uğursuyu ve Aksu Havzalarında Peyzaj Planlama ve Ekoturizm Odaklı Kırsal Kalkınma.

Düzce Üniversitesinde doğa ve bilim sergisi

Düzce Üniversitesinde doğa ve bilim sergisi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.