1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Düzce’den Halep’e yardım için 2 tır yola çıktı

Düzce’den Halep’e yardım için 2 tır yola çıktı

Düzce Belediyesi'nin girişimiyle başlatılan ve Düzceliler'in katkılarıyla Suriye'ye gönderilmek için hazırlanan yardım malzemeleri yola çıktı.

Düzce’den Halep’e yardım için 2 tır yola çıktı

Düzce Belediyesi'nin girişimiyle başlatılan ve Düzceliler'in katkılarıyla Suriye'ye gönderilmek için hazırlanan yardım malzemeleri yola çıktı. 2 tır'dan oluşan yardım malzemeleri belediye önünden törenle gönderildi. Törende konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, " Halep'deki drama duyarsız kalamazdık. Düzce Belediyemiz tarafından Halep kırsalında 200 ailenin barındığı 652 kişinin yaşadığı çadır kente yardım malzemeleri gönderiyoruz. Belediye olarak 652 kişinin bakımını ve sorumluluklarını üstlendik" dedi.

Yardım konvoyu için yapılan törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin başta olmak üzere Düzce protokolü ve sivil toplum kurulu temsilcileri katıldı. Başkan Mehmet Keleş Halep'de kurulan Düzce Belediyesi Şefkat Çadır Kenti ve Yardım Konvoyu konusunda şu bilgileri verdi; "Halep'te Düzce Belediyesi olarak 200 ailenin barındığı 652 kişinin yaşadığı çadır kent oluşturuldu. Adına da Düzce Belediyesi Şefkat Çadır Kenti verildi. Belediye olarak çadır kente yaşayan 652 kişinin bakımını ve sorumluluğunu üstlendik. Çadır kentte yaşayan kişiler için de yardım malzemesi topladık. Düzceliler'in büyük katkısı oldu. Bir heyet halinde Hatay'dan Halep'e ulaşacağız ve yardımları bizzat teslim edeceğiz."

Törende konuşan Vali Zülkif Dağlı da etkinlikten dolayı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e teşekkür etti ve "Düzce halkı büyük bir kadirşinaslık gösterdi ve yardımlarını esirgemedi. Umarız bir an önce de Suriye'deki dram, acılar sona erer" dedi.

Konuşmaların ardından yardımlardan oluşan 2 tır dualarla uğurlandı.

Düzce’den Halep’e yardım için 2 tır yola çıktı

Düzce’den Halep’e yardım için 2 tır yola çıktı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.