1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ece Üner'in YKS yorumu gündem oldu

Ece Üner'in YKS yorumu gündem oldu

Show TV Ana Haber sunucu Ece Üner'in tarihi değişen YKS sınavı hakkında,"'Genç Farsça bir kelime, hazine demek, hazineye kıyılır mı hiç?"  sözleri gündem oldu.

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner tarihi değişen YKS tarihine ilişkin haber bülteninde değerlendirmelerde bulundu. Üner, şu ifadeleri kullandı:

"39 yaşındayım ve hala haftada bir kez sınava hazırlanamadığım ve yetişemediğim kabusunu görerek uyanıyorum. Sınav tarihi değişikliği travmasını atlatamadım. Eğitim sistemi de tıpkı hayat gibi tam 'Cevapları buldum' dediğin de sorular değişiyor. Korona sürecine sosyal mesafe koymak kadar, ruhsal mesafe koymak da zor. Bu süreci atlatmak psikolojik olarak zorlayıcıyken bir de bu süreçte ailenizde birileri koronayla mücadele ederken sınavlara hazırlandığınızı ve tarihlerin birkaç kez değiştiğini düşünün. Üstelik bırakın ayları, anları hesaplarken şimdi tarih geri alındığı için benim yaşadığım travmanın mislini düşünün.'Genç Farsça bir kelime, hazine demek, hazineye kıyılır mı hiç?" 

Üner'in bu sözleri sosyal medyada gündem olurken çok sayıda kişi de destek verdi.

 

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2020 YKS, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170'e çektik" ifadelerini kullandı.

Normal şartlarda 25-26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak olan YKS’nin öne çekildiği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan sınavın bir ay öne çekildiğini belirterek, YKS’nin 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT