1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır? Kime verilecek?

Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır? Kime verilecek?

Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır? Hangi eczanelerden alınacak? sorusu İstanbul Eczacılar Odasının eczanelerde ücretsiz maske dağıtılacağını açıklamasının ardından araştırılıyor. İşte detaylar....

Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır? Kime verilecek?

İstanbul Eczacılar Odasının internet sitesinden yapılan açıklamada "Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczanelerimiz üzerinden yapılması kararı alınmıştır." denildi ve ücretsiz maske dağıtımı yapılacağı açıklandı. Bu doğrultuda ücretsiz maskeleri temin etmek isteyen kişiler internet arama motorlarında  Ücretsiz maske nasıl alınır?  sorusunu araştırıyor. İşte detaylar...

MASKE NASIL ALINIR? KİME VERİLECEK?

İstanbul Eczacılar Odası, maskelerin dağıtılma şartlarını açıkladı. İşte şartlar:

"Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır.

Eczanelerimizin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir. Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.

20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza "10 gün için kişi başına 5 adet maske" verilecektir. 
Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelerimize bildirerek maske alabilecektir. Eczacılarımız, bu kodu TİTCK tarafından İTS veya Reçetem Sisteminde açılacak yeni bir butona girecektir. TİTCK tarafından hangi sistemin kullanılacağı belirlendikten sonra sizlerle ayrıca paylaşılacaktır.
Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacaktır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT