1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Edirne’de ’Endüstriyel Hammadde’ çalıştayı

Edirne’de ’Endüstriyel Hammadde’ çalıştayı

Edirne Belediyesi ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi işbirliğinde Edirne'de "Trakya Endüstriyel Hammaddeler" çalıştayı gerçekleştirilecek.

Edirne’de ’Endüstriyel Hammadde’ çalıştayı

Edirne Belediyesi ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi işbirliğinde Edirne'de "Trakya Endüstriyel Hammaddeler" çalıştayı gerçekleştirilecek. Açılış konuşmasını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın yapacağı çalıştayda Trakya'da bulunan endüstriyel hammaddenin varlığı konuşulacak.

"Trakya Endüstriyel Hammaddeler" çalıştayı, 3-4 Mart 2017 tarihleri arasında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenecek. Trakya'da oluşan "Endüstriyel Hammaddelerin" jeolojik özellikleri, arama, üretimi ile zenginleştirme yöntemlerinin bilimsel ortamda tartışılacağı çalıştayda, sektörde yaşanan sorunlara da çözüm yolları aranacak.

Çalıştayın açılış konuşmasını ise, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yapacak. Çalıştay 3 Mart 2017 tarihinde 09.00 - 16.30, 4 Mart 2017 tarihinde ise 09.30 ve 12.40 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Edirne'de gerçekleştirilecek olan çalıştayın önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Trakya'da oluşan endüstriyel hammaddelerin jeolojik özellikleri, arama ve üretimi zenginleştirme yöntemleri tartışılacak. Çalıştayın amacı toplumsal kalkınmaya hizmet etmek" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT