1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Edirne'de gözetim süresi dolan 19 kişi evlerine gönderildi

Edirne'de gözetim süresi dolan 19 kişi evlerine gönderildi

EDİRNE (AA) - Edirne'de, yurt dışından gelen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurduna yerleştirilen 19 kişi gözetim sürelerinin dolmasının ardından evlerine gönderildi. Yunanistan'dan Türkiye'ye giriş yaparak Edirne'deki...

Edirne'de gözetim süresi dolan 19 kişi evlerine gönderildi

EDİRNE (AA) - Edirne'de, yurt dışından gelen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurduna yerleştirilen 19 kişi gözetim sürelerinin dolmasının ardından evlerine gönderildi.

Yunanistan'dan Türkiye'ye giriş yaparak Edirne'deki Sultan 2. Murat Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen 19 kişinin gözetim süresi sona erdi.

Gözetim süresi dolanlar, yapılan sağlık kontrollerinin ardından AFAD ekiplerinin gözetiminde otobüslere bindirilerek memleketlerine gönderildi.

- 18 Nisan'da Türkiye'ye getirildiler

Yunanistan'ın Pire Limanı'nda El. Venizelos isimli gemi, yolcu ve mürettebatında Kovid-19 tespit edilmesi nedeniyle 3 Nisan'da karantina altına alınmıştı. Testi pozitif çıkan mürettebat ve yolcular gemide tedavi edilmiş, negatif çıkanlar ise Atina'da otellerde 14 gün karantinada tutulmuştu.

Karantina sürelerinin tamamlanması sonrası Atina'dan otobüslerle hareket eden 160 kişilik grup, 18 Nisan'da İpsala Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapmıştı. Bu kişiler Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale'de Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurduna yerleştirilmişlerdi.

Kaynak: AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT