1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Edirne’de halka ücretsiz 3 bin fidan dağıtıldı

Edirne’de halka ücretsiz 3 bin fidan dağıtıldı

Edirne'de Dünya Ormancılık ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara 3 bin adet ücretiz olarak fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Edirne’de halka ücretsiz 3 bin fidan dağıtıldı

Edirne'de Dünya Ormancılık ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara 3 bin adet ücretiz olarak fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Edirne'de Selimiye Camii ve Eski Camii önünde Orman ve Su İşleri Bakanlığı fidan dağıtım aracı 21-25 Mart Dünya Ormancılık ve Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde vatandaşlara ücretsiz olarak 3 bin adet fidan dağıttı. Selimiye Camii ve Eski Camii önünde gerçekleştirilen fidan dağıtımıyla ilgili bilgi veren Edirne Orman işletme müdürlüğü ağaçlandırma şefi Kamil Elitez, vatandaşların fidan dikmesini teşvik etmek amacıyla fidan dağıtımında bulunduğunu söyledi.

"Binlerce fidan dağıtıldı"

Vatandaşları teşvik etme amaçlı dağıtımları gerçekleştirdiğini belirten Elitez, "21-25 Mart Dünya Ormancılık ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledik. Etkinliklerin içerisinde Uzunköprü Bal ormanında fidan dikim törenimiz vardı. Perşembe günü Edirne Fen Lisesi okul bahçesinde fidan dikimini düzenledik. Selimiye Camii ve Eski Camii'nin önünde halka 3 bin adet fidan dağıtımını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın fidan dikmesini teşvik etmek amacıyla fidan dağıtımında bulunduk. Mavi selvi, ıhlamur, sedir, kızılçam ve fıstık çamı fidanları alan vatandaşlarımız evlerin bahçesine, tarlalarına ya da mezarlıklara dikebilirler. Orman haftasını kutlama amacıyla böyle bir etkinlik yaptık" dedi.

"4 Milyona yakın fidan üretiyoruz"

Türkiye genelinde hemen hemen her il ve içlerde Orman işletme müdürlükleri tarafından ücretsiz fidan dağıtımını yapıldığını dile getiren Elitez, "Bize müracaat eden resmi kurum ve kuruluşlara, köy tüzel kişilere, muhtarlıklara, özel kuruluşlara fidan dağıtımını ücretsiz olarak yapıyoruz. Yaklaşık Edirne ili olarak, Keşan, Lüleburgaz ve Demirköy fidanlığında 4 milyona yakın fidan üretiyoruz. Bunların büyük bir kısmını ağaçlandırma sahalarında kendimiz kullanıyoruz ve geri kalan fidanları da ücretsiz olarak dağıtıyoruz" diye konuştu.

Nevzat Sarı isimli vatandaş ise, Çanakkale'den geldiğini belirterek, "Ormana önem vermek için kişisel hassasiyetimiz var ama tüm Edirnelilerin de böyle düşünmesi mutlu edici. Bu ince düşüncenin yayılmasını istiyorum " dedi.

Edirne’de halka ücretsiz 3 bin fidan dağıtıldı

Edirne’de halka ücretsiz 3 bin fidan dağıtıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.