1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Edremit başarıları ile anılacak

Edremit başarıları ile anılacak

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç eğitimin kalitesini artırmak için hayata geçirilen Balıkesir Eğitimde Niteliği...

Edremit başarıları ile anılacak

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç eğitimin kalitesini artırmak için hayata geçirilen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında Altınoluk Mustafa Erçetin İlkokulunda okuma saati düzenlendi.

Okuma saatinin ardından Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı "Sayın valimizin başlatmış olduğu BENGİ projesinn en önemli faaliyetlerinden biri olan okuma saati için İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle bügün burada bir araya geldik. Bengi Projesi ilimizde eğitim alanında ortaya konulmuş çok önemli bir proje olup akademik başarının yanısıra, değerler eğitimi, sosyal-kültürel-sportif ve sanatsal faaliyetler, okul-aile-toplum çalışmalarını da içine alan bir projedir"dedi.

Kaymakam Ali Sırmalı; kitap okumanın okuldaki okuma saatleri dışında da devam etmesi gerektiğini belirterek, "Bir zaman belirleyin. Örneğin yatmadan önce yarım saat, hafta sonları 1 saat olabilir, kendinize göre oluşturduğunuz bir planla okumaya zaman ayırabilirsiniz. Göreceksiniz ki kitap okumak sınavlardaki başarınızıda artıracaktır. Sizler geleceğin öğretmeni, avukatı, hakimi, kaymakamısınız sizlerin iyi yetişmesi demek ülkemizin aydınlık geleceği demektir"dedi.

BENGİ projesi kapsamında yürütülen Hedef 3'te 3 projesi de Balıkesir'de LYS,LGS ve TEOG sınavlarında Edremit'i Balıkesir ilçeleri arasında ilk üçte görmeyi hedeflediğini belirterek Edremit'in başarıları ile anılan bir ilçe olacağını söyledi. Ardından öğrencilerle söyleşiye geçildi. Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç öğrencilerin sorularına samimiyetle yanıtladıktan sonra okuldan ayrıldılar.

Edremit başarıları ile anılacak

Edremit başarıları ile anılacak

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT