1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Efsane Cuma indirimleri" adı altında vatandaşı salak yerine koyma oyunu ifşa oldu!

"Efsane Cuma indirimleri" adı altında vatandaşı salak yerine koyma oyunu ifşa oldu!

Büyük indirimlerin yapıldığı ve tüm dünyada 'Kara Cuma' olarak belirtilen günde, firmaların vatandaşları salak yerine koyarak fiyat oyunu yaptıkları ifşa oldu. Firmaların pek çok farklı isimle ( Şahane Cuma, Efsane Cuma) olarak nitelendirdiği günlerde indirim adı altında 300 liralık ürünü, 1000 liraya satışa çıkardığı vatandaşlar tarafından ortaya çıktı.

"Efsane Cuma indirimleri" adı altında vatandaşı salak yerine koyma oyunu ifşa oldu!

ABD ve İngiltere'de Kara Cuma olarak nitelendirilen indirim günü, ülkemizde de Efsane Cuma, Muhteşem Cuma, Berekeli Cuma adı altında pek çok e-ticaret sitesi tarafından uygulanıyor. Kara Cuma, Efsane Cuma, Şahane Cuma isimleriyle firmalar, yüzde 90'a varan indirimler yapacağını açıkladı. Fakat firmaların fiyat oyununu vatandaşlar ifşa etti. Sosyal medyada gündem olan Kara Cuma'da firmalar, sözde indirimle 300 liralık ürünü, 1000 liraya satmaya çalıştı.

ÖNCE FİYATLARI ŞİŞİRDİLER SONRA 'İNDİRİM' DEDİLER

Kara Cuma'yı, Türkiye'deki e-ticaret siteleri ve bazı markalar önce büyük haberlerle tanıttı. Kimi firmaların bugün ve yarın da devam ettirdiği sözde indirimler ile hem perakende hem e-ticaret tarafında, alışveriş rekoru beklendiği açıklandı.


"SALAK YERİNE KOYUYORLAR"

Ürünlerin kendi değerinden daha fazla bir fiyat belirleyen firmalar, fahiş fiyatlarla ürünleri pazarladı. Ürün fiyatlarını şişiren firmaların oyunu ifşa oldu.

Sosyal medyada Trend Topic olan olayda vatandaşlar, 300 liralık ürünlerin 1000 liraya satıldığını ekran görüntüsü alarak paylaştı. Sosyal medyada sert tepki gösteren kullanıcılar, "İndirim adı altında insanları salak yerine koyuyorlar" şeklinde yorum yaptı.

İşte sosyal medya kullanıcıları firmaların fiyat oyunlarını böyle ifşa etti;

HABERE YORUM KAT

1 Yorum