1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ege Üniversitesi'nde okuyacaklar dikkat!

Ege Üniversitesi'nde okuyacaklar dikkat!

İzmir'in gözde mekanlarından olan Bornova'da bulunan Ege Üniversitesi'nde okumak isteyenler için okula en yakın KYK yurtlarını derledik.

Ege Üniversitesi'nde okuyacaklar  dikkat!

Üniversiteye gidecek öğrencilerin tercih yapmaya başladığı bu dönemde binlerce öğrenciyi misafir edecek KYK yurtlarındaki imkanlar şimdiden araştırılmaya başlandı. Öğrenciler için en önemli kıstas olan ulaşım sorununu çözmek adına İzmir'de bulunan Ege Üniversitesi'ne en yakın KYK yurtlarını derledik.

Ana kampüsü İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi'ne en yakın barınma yeri ge Üniversitesi Öğrenci Köyü olarak biliniyor. Buraya giremeyenler içinse bölgede hem KYK yurtları hem de özel yurt imkanları bulunuyor. KYK yurtlarının Ege Ünversitesi'ne yakınlığı bakımından sıralaması şöyle:

  • Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü
  • Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Bornova Öğrenci Yurdu
  • KYK Ege Yurt Müdürlüğü (Bornova)
  • KYK İzmir Kız Öğrenci Yurdu (Buca) (Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri tercih ediyor)
  • Barbaros KYK Ögrenci Yurdu (Buca) (Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri tercih ediyor)

KYK YURT VE BURS BAŞVURU TARİHİ

KYK tarafından henüz burs, kredi ve yurt hakkında bir açıklama yapılmadı. Burs başvuruları geçtiğimiz yıl 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59'a kadar devam etmişti. KYK yurt başvuruları ise geçen sene 19 Ağustos'ta başlayıp 26 Ağustos’ta son bulmuştu.

YKS tercih sonuçlarının belli olmasının ardından KYK yurt ve burs başvurularının alınması bekleniyor.

KYK YURDU BAŞVURU ŞARTLARI

1. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır. Normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayan öğrencilere bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkânı sağlanır, bu öğrenciler ara sınıf öğrencileri ile birlikte başvuru yapacaklardır.

2. ÖSYM tarafından ek kontenjanla bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler,

3. Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler,

4. Başvurularını Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde e-devlet portalı üzerinden yapacaklardır.

5. Değerlendirme sonuçları; Kurumumuz internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.

HABERE YORUM KAT