1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ege Üniversitesine pazar günü tatil yok

Ege Üniversitesine pazar günü tatil yok

Ege Üniversitesinin üniversite-sanayi işbirliklerine açılan kapılarından olan Ege Üniversitesi Teknoparkı, hafta sonu da çalışmalarını sürdürüyor.

Ege Üniversitesine pazar günü tatil yok

Ege Üniversitesinin üniversite-sanayi işbirliklerine açılan kapılarından olan Ege Üniversitesi Teknoparkı, hafta sonu da çalışmalarını sürdürüyor. Teknopark yönetim kurulu, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak başkanlığında toplandı.

Ege Üniversitesi her alanda olduğu gibi üniversite-sanayi işbirliğinde de öncü bir eğitim kurumu olmanın sorumluluğuyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ege Üniversitesi Teknoparkı bu alanda yaptığı başarılı çalışmalarla benzerleri arasında parmakla gösterilir hale geldi. Ege Üniversitesi Teknopark'ta yeni dönemde daha başarılı projelere imza atmak amacıyla yönetim kurulu hafta sonu da çalışmalarını sürdürdü. Yeni dönemin ilk yönetim kurulu toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak Ege Üniversitesi Teknopark'ta 68 firmanın faaliyette bulunduğunu ifade ederek "Yeni dönemle birlikte firma sayımızın artacağını düşünüyoruz. Üniversitemiz teknoparkı sınırlarını da genişleteceğiz. AR-GE potansiyelimize uygun yeni tesisler ekleyerek büyüyeceğiz. Dolayısıyla teknoparkımız artık kabına sığmıyor. Üniversite-sanayi işbirliği ile teknoparkımızı daha ileri noktalara hep birlikte taşıyacağımıza inanıyorum. Hedefimiz ise yüksek katma değerli ürünler ile ekonomik kalkınmaya destek olmak" diye konuştu.

Ege Üniversitesi Teknopark Yönetim Kurulu toplantısına şu isimler

katıldı: Başkan Prof. Dr. Necdet Budak, Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Süheyda Atalay, Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Üyeler, Prof. Dr. Fazilet Vardar, Prof. Dr. Özlem Önder, Prof. Dr. Hamit Serbest, Doç. Dr. Serdar Temel, Doç, Dr. Cemil Arıkan, İbrahim Kökçüoğlu ve Doğan Taşkent.

Ege Üniversitesine pazar günü tatil yok

Ege Üniversitesine pazar günü tatil yok

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT