1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Eğitimli dedektör köpek ’Limit’ten kaçış yok

Eğitimli dedektör köpek ’Limit’ten kaçış yok

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonuna imza attı.

Eğitimli dedektör köpek ’Limit’ten kaçış yok

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonuna imza attı. Uyuşturucu kullanıcısı olarak yakalanan bir şüphelinin verdiği ifadeden yola çıkan jandarma, satıcı ve kuryeye ulaştı. Satıcı olarak tespit edilen şüphelinin evinde narkotik dedektör köpeği "Limit'in de katıldığı operasyonda yapılan aramada bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, aldığı bir ihbar üzerine yaptığı incelemede Karlı Mahallesi'nde S.K.'nin üzerinde bir miktar uyuşturucu buldu. İçici olduğunu belirten S.K. hakkında işlem yapılırken, jandarma satıcı ve kuryeye ulaşmak için soruşturmayı genişletti. Yapılan araştırmalar sonucunda jandarma ekipleri satıcı olduğu belirlenen A.Y. ile kurye S.Ö.'yü düzenlediği operasyonda gözaltına aldı.

Narkotik dedektör köpeği "Limit'in de katıldığı operasyonda A.Y.'nin evinde bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Jandarmadaki ifadesinin Çerkezköy Adliyesi'ne sevk edilen A.Y. "uyuşturucu satıcılığı" suçundan tutuklanırken, kurye olarak çalıştığı iddia edilen S.Ö., denetimli serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT