1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EGM'den Engelli Memur Ataması Başvuruları Başladı

EGM'den Engelli Memur Ataması Başvuruları Başladı

EGM Engelli memur ataması için duyuruda bulundu. Kimler EGM'ye başvurabilirle. İstenilen evraklar neler. EGM'den Engelli Memur Ataması Başvuruları için detaylı bilgiler haberimizde.

EGM'den Engelli Memur Ataması Başvuruları Başladı

EGM Engelli memur ataması için duyuruda bulundu. Kimler EGM'ye başvurabilirle. İstenilen evraklar neler. EGM'den Engelli Memur Ataması Başvuruları için detaylı bilgiler haberimizde. 2017-1 Engelli memur ataması ile Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına yerleştirilmesi yapılan adaylara ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü bir duyuru yayımladı. 

EGM'YE EKPSS İLE ATANAN ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, engelli memur ataması ile Emniyet Genel Müdürlüğüne ataması gerçekleşen adaylardan istenen evraklar açıklandı. Yayımlanan duyuruda ayrıca, adayların başvuru evraklarını teslim etmelerine ilişkin uyarılarda bulunuldu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru metni, 

ÖSYM tarafından 2017-1 EKPSS yerleştirmesi sonucu Kurumumuza yerleştirilen adaylarca aşağıda belirtilen belgeler 14/09/2017 tarihinden 29/09/2017 tarihi mesai bitimine (saat: 18.00) kadar; aşağıdaki adrese şahsen teslim edilmesi gerekmektedir. Adres: İnönü Bulvarı No:2 Bakanlıklar/ANKARA adresinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı A Blok Kat:3

BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU EVRAKLARI

1. EKPSS sonuç belgesine ilişkin internet çıktısı,

2. ÖSYM’ce yerleştirildiğine dair internet çıktısı,

3. Diplomanın aslı ya da noter tasdikli örneği (2017 EKPSS Kılavuzuna göre noter tasdikli örneği ya da aslının getirilmesi gerekmektedir.)

4. Ortaokul veya lisede hazırlık okuyanların, bu durumlarını gösterir belge, 

5. Kadro için özel şart olarak evrak istenmişse; (belge, sertifika, bonservis ve benzerinden herhangi birisinin) bir örneği,

6. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi (T.C. Kimlik Numaralı),

Devam Ediyor

Ödemeler Temmuz 2018’de:
Ev Hayallerinizi Değil, Ödemelerinizi Erteleyin, Hemen formu doldurun!

Devamı

7. Askerlikle ilgili durum belirtir belge aslı,( Askerlik Şubesinden Alınacak)

8. Evlik cüzdanının 1. , 2. ve 3. sayfalarının fotokopisi

9. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe geçerliliği kabul edilen en az yüzde 40 veya üzerinde çalışabilir engelli olduğunu gösterir sağlık raporu aslı veya noter tasdikli sureti (fotokopi kabul edilmeyecektir),

10. Herhangi Bir Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar için, görev yaptığı kurumdan alacağı onaylı hizmet belgesi,

11. Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık (4 adet) fotoğraf,

12. Eşi kamu kurumunda çalışanların eş görev belgesi aslı,

13. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu (Fotoğraflı ve bilgisayar veya daktilo ile doldurularak ıslak imzalı şekilde ibraz edilecektir. Formu Personel Dairesi Başkanlığı personeli onaylayacaktır.) (form1)

14. Atanma talep dilekçesi 

Kanuni bir mazereti olmaksızın 14/09/2016 tarihinden 29/09/2016 tarihi mesai bitimine (saat: 18.00) kadar; istenilen belgeleri süresinde ibraz etmeyen adayların atanma hakları iptal olacaktır. 

Not: 1) Belgeleri tam ve eksiksiz olarak getirmeyenlerin atanma işlemlerine başlanmayacaktır. 

2) Gerçeğe aykırı belge veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir, bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanır.

3. ATAMALAR

Bir aydan fazla bir süredir atama sonuçlarını bekleyen engellilerin heyecanı  bugün son buldu. Sosyal medyada kuraya ilişkin haberler adayların heycanını en üst düzeyde tuttuklarını gösterdi. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı daha öncede olduğu gibi EKPSS’nin açıklanacağı gün Kura törenine katılmaları için engelli adaylara davet gönderimi gerçekleştirdi.

EKPSS sonuçlarına göre  EKPSS 2. Yerleştirmelerde Lisans düzeyinden 1.348, Ön lisans düzeyinden 507, Lise düzeyinden 444, ilköğretim düzeyinden 246 olmak üzere toplam 2.545 kadroya atamaları yapıldı.  EKPSS 2. Yerleştirmelerde Lisans düzeyinden 1.348, Ön lisans düzeyinden 507, Lise düzeyinden 444, ilköğretim düzeyinden 246 olmak üzere toplam 2.545 kadroya atama yapıldı

KURA İLE YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyinde kuraya başvuran adaylar arasından kura çekimi ile yerleştirme yapılırken ;

* Kadrolar için aranan öğrenim düzeyi, cinsiyet vb. nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek, bunlardan herhangi birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

* 657 sayılı Kanunun 36'ncı maddesine göre 11'inci dereceli kadrolar için İlkokul mezunları kura ile yerleştirme tercihinde bulunamayacak, tercihte bulunsalar dahi bu tercihleri dikkate alınmayacaktır.

* 657 sayılı Kanunun 41'inci maddesine göre öncelik eğitim durumu itibariyle ilköğretim/ortaokul mezunlarına verilecektir. İlköğretim/ortaokul mezunu adaylardan kura ile çekilen aday, boş kadro bulunan tercihleri arasından en üst sıradakine yerleştirilecektir. Tercihleri arasında boş kadro bulunmayan aday yerleştirilemeyecektir. Kurada çekilen aday, işlemi gerçekleştirildikten sonra kura listesinden çıkarılacak ve kuraya kalan adaylar ile devam edilecektir. Kura işlemi tercih edilen tüm kadrolara yerleştirme yapılıncaya kadar devam edecektir. İlköğretim/ortaokul mezunlarının kura ile yerleştirme işlemi sonrasında boş kalan kadrolara ilkokul mezunları aynı şekilde kura ile yerleştirilecektir.

* Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41'inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan engellilerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerinİ tespiti amacıyla noter huzurunda yapılacaktır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebileceklerdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.