1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ego Genel Müdürlüğü duyurdu: Metro ve Ankaray'da 'tam kapanma' düzenlemesine gidildi!

Ego Genel Müdürlüğü duyurdu: Metro ve Ankaray'da 'tam kapanma' düzenlemesine gidildi!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan 'tam kapanma' sürecinde Ankara'da toplu taşıma saatlerinde düzenlemeye gidildi. Metro ve Ankaray cumartesi-pazar günleri çalışmayacağı da duyuruldu.

Ego Genel Müdürlüğü duyurdu: Metro ve Ankaray'da 'tam kapanma' düzenlemesine gidildi!

Dün akşam saatlerinde girdiğimiz ve toplam 17 gün sürecek olan tam kapanma uygulamasında Ankara, ulaşım araç saatlerinde güncelleme yaptı. EGO'dan yapılan açıklamaya göre, 29 Nisan ile 7 Mayıs arasında hafta içinde Metro ve Ankaray, 06.00-19.30 saatleri arasında hizmet verecek.

Cumartesi ve pazar günleri ile Ramazan Bayramı haftasına denk gelen 10-14 Mayıs tarihleri arasında ise raylı sistem işletmeleri hizmet vermeyecek.

ALES GÜNÜ ÖĞRENCİLERE HİZMET VERECEK

Metro ve Ankaray, 2 Mayıs'ta yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES) sebebiyle saat 06.00-15.00 aralığında öğrencilere hizmet vereceğini açıkladı. Öte yandan ALES’e katılacak vatandaşların sınav merkezlerine ulaşımları dikkate alınarak, pazar günü 33 güzergahta, 78 adet ilave otobüs servis planlaması yapıldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı tarihler arasında Şereflikoçhisar, Bala ve Kalecik araçları haricinde diğer çevre ilçelere özel toplu taşıma araçları hizmet vermeyecek, yalnızca belediye araçları hizmet verecek.

Güncel servis saatlerine, EGO Genel Müdürlüğü'nün internet adresinden ve EGO mobil uygulamasından ulaşılabileceği bilgisi verildi.

Damla Korkmaz
Güncel Olaylar Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT