1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. EHEM’den tatlı bir etkinlik

EHEM’den tatlı bir etkinlik

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) Edremit'te bir ilke daha imza atarak son derece tatlı ve renkli bir sergi açtı.

EHEM’den tatlı bir etkinlik

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) Edremit'te bir ilke daha imza atarak son derece tatlı ve renkli bir sergi açtı. Edremit'te özel AVM de açılan Pasta Sergisi açılış töreninde renkli anlar yaşandı. Pastacılık Mesleği ve bu alanda verilen eğitimlere dikkat çekmek ve BENGİ Projesi Kapsamında "Paylaşalım-Sevgimizi Büyütelim" sloganıyla başlatılan etkinliğin açılış kurdelesini Kaymakam Ali Sırmalı, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Şube Müdürü Gürhan Kuştutan ve Merkez Müdürü İsmail Damar birlikte kestiler.

Özel bir AVM salonunda gerçekleştirilen törene Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın kalabalık devletli gurubu, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Bir birinden güzel temalı pastalar ziyaretçilerde hayranlık uyandırırken törende son derece renkli anlar yaşandı. Halk Oyunları ekibinin gösterileri ve kursu tamamlayarak belge almaya hak kazananlara belgelerinin verildiği törende konuşan Kaymakam Ali Sırmalı "İnsanımızın eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çaba sarf eden ve birçok alanda açtığı eğitimlerle insanımızın takdirini kazanan ve her gün yeni açılan eğitimlerle binlerce kişiye meslek edindiren, sosyal ve kültürel beceriler kazandıran eğitim kurumu olan Halk Eğitimi Merkezimizin bu güzel çalışmalarından dolayı Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, tebrik ediyorum. İnsanımızın mutluluğu, meslek edinmesi bizim için çok çok önemli. Vatandaşımızın isteği doğrultusunda her alanda eğitim hizmetlerinin sunulması bu hizmetlerden daha çok sayıda insanımızın yararlanmasını önemsiyoruz. Özellikle BENGİ Projesi kapsamında mesleklerin tanıtımı ve bu etkinlikte yardımlaşma ve dayanışma gibi önemli bir değerimizin hayat bulması memnunluk verici." dedi.

Açılan 15 kursta 400 civarı kursiyere çeşitli dallarda eğitim hizmetleri verildiği, Yaş pasta yapımı alanında açılan 3 kursta 54 kursiyerin eğitimlere katıldığı ifade edilirken görev alan usta öğretici Sevilay Öztekin ve Aile Kulübü sorumlusu Gamze Kınık'a teşekkür edildi. İkramların ardından tören sona erdi.

EHEM’den tatlı bir etkinlik

EHEM’den tatlı bir etkinlik

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT