1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ekipler harekete geçti! Adana'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı kararı

Ekipler harekete geçti! Adana'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı kararı

Adana'da terör örgütü PKK/KCK üyelerine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında 17 kişi için gözaltı kararı verildi. Bu doğrultuda şüphelilerin yakalanması için çok sayıda adrese düzenlenen baskında gözaltına alınan şüpheliler Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Ekipler harekete geçti! Adana'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı kararı

Terör örgütü PKK'ya karşı başarılı mücadele sürerken, örgütün yapılanmasına yönelik operasyonlar da hız kazandı.Adana Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri PKK/KCK üyelerine yönelik çalışma başlattı.

Çalışmalar kapsamında ekipler, bazı şüphelilerin cezaevindeki örgüt mensuplarının ve kentteki örgüt sempatizanlarının terör örgütüne bağlılığını sağlamak için çalışma yaptıklarını tespit etti.

Ekipler harekete geçti! Adana'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı kararı

ADRESLERE BASKIN

Bu kapsamda yürütülen soruşturmada savcılıkça hakkında gözaltı kararı verilen 17 şüphelinin adresine özel harekat polislerinin desteğiyle baskın düzenlendi.

Kapıları koçbaşı ile kırarak eve giren ekipler, yapılan aramalarda 1 kalaşnikof tüfek, örgütsel döküman ve cezaevindeki örgüt mensuplarıyla cezaevi dışındaki örgüt mensuplarına yönelik talimatlar içeren pusulalar ele geçirdi. 

Gözaltına alınan bazı şüpheliler, Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Ekipler harekete geçti! Adana'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı kararıEkipler harekete geçti! Adana'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı kararıEkipler harekete geçti! Adana'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı kararı

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT