1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. Ekmelledin İhsanoğlu, İstiklal Marşı'nı, Çanakkale Şiirine Benzeti

Ekmelledin İhsanoğlu, İstiklal Marşı'nı, Çanakkale Şiirine Benzeti

Ekmelledin İhsanoğlu, İstiklal Marşı'nı, Çanakkale Şiirine Benzeti

CHP ve MHP'nin ortak Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, bayram arefesinde Edirnekapı Şehitliğini ziyaret etti. Edirnekapı şehitliğine yanında herhangi bir partili olmadan gelen İhsanoğlu, ilk olarak şehitlik anısına karanfil bırakıp dua etti.

İhsanoğlu’na şehitlikte görevli askerler de bir çeşitli bilgiler vererek kolonya ikramında bulundu. Daha sonra İhsanoğlu, şehitlikte çocuklarının mezarlarını ziyaret eden şehit aileleri ile kısa sohbetler etti. Çatı aday İhsanoğlu, kendisine ‘Cumhurbaşkanı olursanız şehit ailelerini unutmayan’ diyen şehit yakınlarına da, “Merak etmeyin. Sizleri unutmayacağız” diyerek cevap verdi.

İSTİKLAL MARŞI'NI ÇANAKKALE ŞİİRİ SANIYOR

İhsanoğlu, Edirnekapı şehitliğindeki son ziyaretini ise Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un mezarına yaptı. Ersoy’un mezarına karanfil bırakıp dua eden İhsanoğlu, daha sonra İstiklal Marşı'nın bazı dizelerini okudu. Fakat İhsanoğlu, okuduğu İstiklal Marşı dizeleri için "Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitleri şiirinden heralde" dedi.

-Sosyal Medyada alay konusu oldu -

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun bu durumu sosyal medyada alay konusu oldu. İşte bazı twitler:

* TEOG SORUSU: "İstiklal Marşını bilmeyen Cumhurbaşkanı adayı aşağıdakilerden hangisidir? A)Ekmelettin B)Ekmel C)Emsalettin D)Ekmek E)Hepsi

* İstiklal Marşını bilmediği Devletin Başkanı olmaya aday.! Üstelik marşı yazan da babasının arkadaşı.

* Yahu bari Yattara'yı aday yapsaydınız,en azından istiklal marşınıı biliyor. Hem ekmeleddinden daha çok Türkiye'de yaşadı: )

HABERE YORUM KAT

1 Yorum