1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ekonomi Bakanı Zeybekci’den “Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Ekonomi Bakanı Zeybekci’den “Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "İş hayatından siyasete, sanattan spora kadar birçok alanda hem ülkemizde hem de uluslararası arenada başarılı sonuçlar...

Ekonomi Bakanı Zeybekci’den “Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "İş hayatından siyasete, sanattan spora kadar birçok alanda hem ülkemizde hem de uluslararası arenada başarılı sonuçlar elde eden kadınlarımız; ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı. Zeybekci, "Kadınlarımız; tarihimizin her döneminde ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakarlıklarla öne çıkmış, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesine büyük katkı vermiştir. Bilgili, bilinçli ve güçlü nesiller yetiştirmekte hayati bir vazife yüklenen kadınlarımızın; emeğinin geçmediği, fikir ve gücünün katılmadığı herhangi bir alan düşünülemez. İş hayatından siyasete, sanattan spora kadar birçok alanda hem ülkemizde hem de uluslararası arenada başarılı sonuçlar elde eden kadınlarımız; ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır" ifadelerini kullandı.

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum"

Kadınların ekonomik alanda olduğu kadar siyasi ve sosyal alanda da varlık göstermeleri hususunda destekte bulunacaklarını vurgulayan Zeybekci, mesajında şunlara yer verdi:

"Kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, ekonomik alanda olduğu kadar siyasi ve sosyal alanda da varlık göstermeleri hususunda kendilerine destek olacağımızı vurgulamak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT