1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ekonomide reform takvimi açıklandı! İşte ayrıntılar...

Ekonomide reform takvimi açıklandı! İşte ayrıntılar...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yaptığı açıklamada "Ekonomi reformlarımızın takvimini tamamladık." ifadelerini kullandı.

Ekonomide reform takvimi açıklandı! İşte ayrıntılar...

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda yaptığı açıklamada "Ekonomi reformlarımızın takvimini tamamladık." ifadelerini kullanan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan bakanlığın internet sitesinden detaylara ulaşılabileceğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Ekonomi Reformlarımızın takvimini tamamladık. 

Bakanlığımızın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hayırlı olsun."

Ekonomide reform takvimi açıklandı! İşte ayrıntılar...

EKONOMİ REFORMLARI EYLEM PLANI

Reformdan öne çıkan 10 başlık şu şekilde:,

Kamu Maliyesi, Fiyat İstikrarı, Finansal Sektör, Cari Açık, İstihdam, Kurumsal Yönetişim, Yatırımların Teşvik Edilmesi, İç Ticaretin Kolaylaştırılması, Rekabet, Piyasa Gözetimi ve Denetimi.

İşte reformun detayları:

"- Geliri düşük olan küçük esnafa vergi muafiyeti sağlanacaktır.

- Basit usulde vergilendirilen berber, kuaför, tesisatçı, tuhafiyeci, marangoz, kaportacı, lastikçi, tornacı, çay ocağı işleticisi, terzi, tamirci gibi yaklaşık 850 bin esnaf gelir vergisinden muaf tutularak, beyan yükümlülükleri kaldırılacaktır.

- Fiyat istikrarının sağlanması amacıyla enflasyon dinamiğini takip etmek, dezenflasyon süreci önünde risk oluşturan şokları değerlendirmek, gerekli önlemleri belirlemek ve yönetmek için Fiyat İstikrarı Komitesi oluşturulacaktır.

- Müstakil bir Katılım Finans Kanunu hazırlanarak, çeşitli kanunlar altında düzenlenen katılım finans sektörü tek bir çatı altında toplanacak, katılım finans altında yer alan tüm sektörlere yönelik uluslararası standartlarda Merkezi Danışma Kurulu hayata geçirilecektir."

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT