1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. EKPSS tercih ücreti var mı? EKPSS tercih ücreti ne kadar?

EKPSS tercih ücreti var mı? EKPSS tercih ücreti ne kadar?

EKPSS tercih işlemleri 13 Ocak 2021 tarihi ile başladı. Binlerce engelli adayı devlet kadrolarına yerleşebilmek için ÖSYM tarafından yayımlanan EKPSS kılavuzuna göre tercihlerini yapıyor. Peki EKPSS tercih ücreti var mı? EKPSS tercih ücreti ne kadar? EKPSS tercih para yatırma hangi bankaya yatırılır? Konuya ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

EKPSS tercih ücreti var mı? EKPSS tercih ücreti ne kadar?

 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı kısaca EKPSS tercih dönemi gelip çattı. Büyük heyecanla beklenen tercihlerde ücret ödenip ödenmeyeceği merak ediliyor. Peki EKPSS tercih ücreti var mı? EKPSS tercih ücreti ne kadar? EKPSS tercih para yatırma hangi bankaya yatırılır?

EKPSS TERCİH ÜCRETİ VAR MI 2021?

Hemen belirtelim ki EKPSS 2021 tercihlerinde ücret ödenmeyecek. Tercihler ücretsiz olarak yapılacak.

EKPSS TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM genel itibariyle tercih döneminde adaylardan ücret istiyor. Ancak 2021 yılı EKPSS tercihlerinde bir ücret istenmeyecek.

EKPSS TERCİH PARA YATIRMA HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

Binlerce engelli adayı tercihlerini yaparken ücret ödemesinin nereye yatırılacağını araştırıyor. Bu yıl tercihler ücretsiz olacağından herhangi bir bankaya ödeme yapılmayacak. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayı içerisinde hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağı müjdesini verdi. 

BOŞ KADROLARA BİNLERCE ENGELLİ ADAY YERLEŞTİRİLECEK

Selçuk, yazılı açıklamasında, Bakanlıklarının koordinasyonunda ÖSYM tarafından, EKPSS sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM'nin internet adresinde (www.osym.gov.tr) yayımlanacak olan tercih kılavuzuna göre gerçekleştirebilecek. Adayların, tercih kılavuzunda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için öğrenim düzeylerine göre 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS'ye girmiş ya da 2018-Kura veya 2020-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor. Adaylar tercih işlemlerini; 13-19 Ocak arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak saat 23.59'a kadar yapabilecek."

TERCİH SÜRELERİ UZATILDI

Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 1093 genç için de tercih işlemlerinin 19 Ocak saat 23.59'a kadar uzatıldığına değinerek, "Gençlerimizden gelen taleplerin değerlendirilmesi neticesinde tercih işlemleri 19 Ocak'a kadar uzatıldı." ifadelerini kullandı.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun Bakanlığın internet sitesi "https://www.ailevecalisma.gov.tr" adresinde yayınlandığını vurgulayan Selçuk, tercihlerin ise "www.turkiye.gov.tr" adresi üzerinden yapılabildiğini hatırlattı.

 

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT