1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ekrem Dumanlı'nın Eşinden İlginç Tepki

Ekrem Dumanlı'nın Eşinden İlginç Tepki

Zaman Gazetesi Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, eve dönünce eşinin kendisine, 'Aranızdan biri tutuklanacaksa Hidayet bey yerine keşke sen tutuklansaydın' dediğini açıkladı.

Ekrem Dumanlı'nın Eşinden İlginç Tepki

14 Aralık Cemaat'e yönelik operasyonda gözaltında tutulup serbest bırakılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Haber TV'de katıldığı Gündem Özel programında Metin Yıkar'ın sorularını cevapladı. Dumanlı, bu işin unutulmayacağını ve burada kalmayacağını söyledi. Dumanlı, 'makul şüpheli' yasasının ilk sanıklarının kendileri olduklarını ifade etti.

"EŞİM KEŞKE SEN TUTUKLANSAYDIN DEDİ"

Dumanlı mahkeme sürecini ve eve dönünce eşinin tepkisini ise şöyle anlattı; "Hakim karşısına çıktık. Hidayet Bey'le orada bir araya geldik. Hep faziletli insan olarak gördüm. Dedim ki, 'ya beraber el ele çıkalım, ya beraber el ele hapse girelim'. 'Hayırlısı olsun' dedik. Ama ayrılınca, o tutuklanınca üzüldüm. Eşime, 'bir Hidayet Bey'in eşini ara.' 'Ben arayamam' dedi, ağladı. Ardından dedi ki, 'aranızdan biri tutuklanacaksa keşke seni tutuklasalardı.' Niye dedim, 'senin tecrüben var, hem adamın hastalığı falan varmış. Ben şimdi eşini arayıp ne diyeceğim?'

AHMET ŞIK'LA GÖRÜŞME KONUSU

Dumanlı, Ahmet Şık'ın kendisiyle görüşmek istememesi konusunda da şu yorumu yaptı; "Ahmet Şık görüşmek istememiş. Canı sağolsun. Biz kimseden yardım istemiyoruz. Bugün zor durumdayız diye kimseden yardım beklemiyoruz. Ben sadece Allah'tan yardım beklerim."

"AK PARTİ'DEN ARAYANLAR OLDU"

Kendisini AK Parti'den de arayanlar olduğunu söyleyen Dumanlı, "Türkiye yeni demokratik bir duruş öğreniyor, sessiz bir çığlık görüyorsunuz. Bu bir çığlıktır. Bu davranış Türkiye için önemli bir kazanımdır. Hemen hemen her siyasi partiden arayanlar oldu hatta AK Parti'den arayanlar oldu. Meslekten her gazeteden arayanlar oldu. İnsanlar, bugünleri hep hafızasına kaydediyorlar. Korkunun altına sığınmaya gerek yok, kimsenin kimseyi de korkutmaya hakkı yok." dedi.

HABERE YORUM KAT