1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Ekrem İmamoğlu Üsküdar'da

Ekrem İmamoğlu Üsküdar'da

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i makamında Ekrem İmamoğlu'nu ağırladı. Yapılan toplantıda Hilmi Türkmen ''Üsküdar’a yapılacak işler, aslında sadece Üsküdar’la sınırlı değil, tüm İstanbul’u ilgilendiriyor.'' dedi.

Ekrem İmamoğlu Üsküdar'da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i makamında ziyaret etti. Yaptığı konuşmada İmamoğlu ''Yakın dönemde de hızlı yapılaşmış ve kentsel dönüşüm için de önemli bir merkez Üsküdar” dedi.

Başkan Hilmi Türkmen yaptığı konuşmada, “İstanbul neresi? Bize göre Üsküdar; İstanbul. Üsküdar’a yapılacak işler, aslında sadece Üsküdar’la sınırlı değil, tüm İstanbul’u ilgilendiriyor. Sabit nüfusumuz 550 bin civarında, günlük hareketli nüfusumuz 2 milyon. Burası, Anadolu Yakası’nın son ilçesi, Avrupa. Yakası’na geçişin ilk ilçesi. Bizim günlük topladığımız çöp miktarı 750 ton. Çok ciddi bir rakam. Dolayısıyla büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyemiz ve hükümetimiz ile birlikte güzel işler yapacağız. Zaten yapılıyor da. Önemli projelerin başlayıp bittiği yer burası. Devam eden işlerimiz var. İnşallah toparlarız” diye konuştu.

Başkan Türkmen’in ardından konuşan İmamoğlu, “Toparlayacağız tabi ki. İstanbul’da hem biz hem siz, onun için seçildik. Hep beraber toparlayacağız. Hem entegre işler hem de mevcutta hedefler koymak lazım. Üsküdar, İstanbul’un en eski semtlerinden biri. Yakın dönemde de hızlı yapılaşmış ve kentsel dönüşüm için de önemli bir merkez Üsküdar” dedi.

Ekrem İmamoğlu Üsküdar'da

Makam odasındaki ziyaretin ardından Türkmen ve İmamoğlu geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Üsküdar’ın hali hazırda devam eden projeleri ele alınırken Türkmen, “İBB’nin Üsküdar’da devam ettiği işler var. Onları sizlere son haliyle görselleri ile beraber sunmak isterim. Ayrıca vatandaşlarımızın 5 yıllık, 10 yıllık isteklerini dikkate alarak bir takım yapılması gereken işler var, vaatler var. Onları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sizin de vâkıf olduğunuz Kirazlıtepe Mahallemizde bir kentsel dönüşüm meselesi var. Herkes bir şey söylüyor. Bir de biz konuyu net bir şekilde doğrusunu sizlere anlatmak isteriz. Son olarak da spesifik özel konular var, onları sizle paylaşacağız.”  şeklinde konuştu.

İmamoğlu da “Bu bizim ilk masamız, bir bilgilenme masası. Bizim isteğimiz şu: Bundan sonra ilgili arkadaşlarımız, süreci pratik bir şekilde devam ettirsin” diyerek şunları söyledi: “Dolayısıyla burası bir münazara masası değil, tartışma masası değil. Daha sonra da arkadaşlarımızın süreci hızlıca takip etmelerini isteyeceğiz. Aynı zamanda sizler de süreçlerin takipçisi olacaksınız. Ruhuna uygun hareket edelim diye söylüyorum. Yani ‘‘sizin dediğiniz bizim dediğimiz’’  ‘’sizdeki bilgi-bizdeki bilgi’’ değil. Münazara yapılacaktır  ama kendi uzmanlık alanı içerisinde yapılsın. Örneğin; bir sonraki buluşmada Kirazlıtepe çok konuşulduğu için söylüyorum uzman arkadaşlarımız bir araya gelsinler. Ben, sürecin hızla toparlanmasını istiyorum. Oradaki insanların mağdur olmasını istemiyorum. Sizin getirdiğiniz yerden sonra, bizim de itekleyeceğimiz tarafı varsa, toparlayalım. Bir an önce oradaki sorun tartışılmaktan çıkarılsın. Temennimiz, isteğimiz budur” şeklinde konuştu.

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT