1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ekrem İmamoğlu'nun yeni hamlesi! İBB'de 2 atama

Ekrem İmamoğlu'nun yeni hamlesi! İBB'de 2 atama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendi kadrosunu oluşturmayı sürdürüyor. İBB Basın Koordinatörlüğü görevine, gazeteci Süleyman Sarılar getirilirken Kesin Hesap Müdürlüğü'ne ise Ayşe Esin Aşar atandı.

Ekrem İmamoğlu'nun yeni hamlesi! İBB'de 2 atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, son olarak Kanal D'de Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenen ve geçen yıl kurumdan ayrılan Süleyman Sarılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaştı. Süleyman Sarılar, 28 şirketten sorumlu basın koordinatörü olarak görev yapacak. İBB’nin Kesin Hesap Müdürlüğü'ne ise Ayşe Esin Aşar atandı.

Ekrem İmamoğlu'nun yeni hamlesi! İBB'de 2 atama

SÜLEYMAN SARILAR KİMDİR?

1964 doğumlu olan Sarılar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Sarılar, gazeteciliğe Anadolu Ajansı'nda (AA) başladı. Cumhuriyet ve Hürriyet gazetelerinde çalışan Sarılar, TV 8'in kuruluşunda yer aldı.

Ekrem İmamoğlu'nun yeni hamlesi! İBB'de 2 atama

Kısa süre Star TV'de Haber Müdürlüğü yapan Sarılar, daha sonra CNN Türk'e transfer oldu. 2007 yılında Kanal D'ye Haber Müdürü olarak geçen Sarılar, 2008’de Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu ve 2018’e kadar bu görevi sürdürdü.

Ekrem İmamoğlu'nun yeni hamlesi! İBB'de 2 atama

AYŞE ESİN AŞAR KİMDİR?

İBB’nin Kesin Hesap Müdürlüğü'ne ise Ayşe Esin Aşar atandı. 1966 doğumlu olan Ayşe Esin Aşar İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1989 yılında mezun oldu. 1989-1990 yılları arasında yurt dışı şantiyesinde hakediş - kesin hesap bölümünde mühendis olarak çalıştı. 1990 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kesin Hesap Müdürlüğünde göreve başladı. 1 çocuk annesi olan Aşar, 25 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kesin Hesap Müdürü görevine atandı.

HABERE YORUM KAT