1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ekşi:İstifa Etmediler Siyasi Tercihlerini Kullandılar

Ekşi:İstifa Etmediler Siyasi Tercihlerini Kullandılar

CHP Tuzla İlçe Başkanı Cemil Ekşi, ilçe binasında yaptığı basın toplantısında, partisinden istifa edenleri sert bir dille eleştirdi. İstifa etmediler siyasi tercihlerini kullandılar” dedi

Ekşi:İstifa Etmediler Siyasi Tercihlerini Kullandılar

CHP Tuzla İlçe Başkanı Cemil Ekşi, ilçe binasında yaptığı basın toplantısında, partisinden istifa edenleri sert bir dille eleştirdi. İstifa etmediler siyasi tercihlerini kullandılar” dedi

CHP Tuzla İlçe Başkanı Cemil Ekşi ve yönetim kurul üyeleriyle birlikte ilçe binasında gazetecilerle bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. Son günlerde CHP tuzla ilçe başkanlığından 600 kişi istife etti haberleri üzerine bir açıklama yapan ilçe başkanı Cemil Ekşi, yüzlerce kişi istifa etti haberlerini yalanlayarak bu tam anlamıyla yersiz ve yalandır. Siyasi tercihlerini kullanmışlardır” dedi.

Siyasi Tercihlerini Yaptılar 

Yaptığı basın toplantısında istifalara değinen Başkan Ekşi şunları kaydetti “Şunun altını çizmek lazım. 600 kişi istifa etti haberleri bunlar doğru değil. Toplamda partimize mensup olan yüz kadar istifa dilekçesi kargo ile geldi. Bunları incelediğimizde bir kısmı partimizin üyesi değil. Bunların bir kısmı da 29 Mart yerel seçimlerinde farklı siyasi partilere aday olmuş. Seçim zamanında parti suçu işlemişlerdir. Parti aleyhine çalışmışlardır. Propaganda yapmışlardır. Seçimlerde belediye meclis üyesi aday olamayanlardır. Daha sonra da başka bir partiye gitmiş siyasi görev almışlardır. Başka bir partiye gidip yaygara yapan arkadaşlarında yaptıkları doğru değildir. Biz CHP den istifa ettik. Siz CHP den istifa etmediniz rahat edin. Siz siyasi bir tercih yaptınız. Bu nedenle tercihinizin nedeniyle oradasınız. Bunların tamamı yersiz ve asılsızdır” dedi. 

29 Mart Seçimleri Dâhil 64 kişi 

Sözlerine devam eden Ekşi “Toplam parti suçu işleyenlerle birlikte geçmiş dönemde de kalanlarla birlikte 64 kişinin ilişkisini partimizden kesmiş bulunmaktayız. Onların söylediği gibi poz verdikleri gibi ifade ettiği gibi yüzlerce kişi altı yüz kişi istifa ediyoruz dedikleri gibi değil. Sadece bu sayı 29 Mart yerel seçimlerinden öncesi dahil olmak üzere partimizde üyelikleri dururken başka partilerden gidip aday olan arkadaşların eşi akrabaları ve ailesi de dahil olmak üzere daha sonra yeni bir partiye geçip dahil olanlarla birlikte 29 Mart seçimlerinde listede yer bulamadığı için kırgınlık yaşayanların tamam mı ve parti suçu ile ilgili işleyenlerle birlikte 64 kişi partimizden istifa etmiştir.

Yeni Bir Yönetim Oluşturduk 

Partimizde görev almayan 13 yeni yönetici arkadaşımızı CHP kadrolarına seçtiler. Bu anlamda da kamuoyunda söylendiği ve yer bulduğu gibi değil birileri oturur birileri gitmez değil bu anlamda yeni bir yapılanmaya girdik. Partilerde sıkıntılar sorunlar olabilir insanların bireysel anlamdaki haklarını özgürlüklerini kısıtlayamazsınız ama bunlar yazılıp çizilirken gerçekleri öğrenmekte basın mensubu arkadaşlarımızın bir anlamda asli görevi olduğunu düşünmek istiyorum. Kongre sonrasında kendilerine göre hesap yapmış alanlar olabilir. CHP’den yolunu ayırmak isteyen arkadaşlarımız olabilir. Bir süre önce yaptıkları bir toplantıyla kamuoyunu basın mensuplarını 600 kişiyle bin kişiyle istifa ettik sözleriyle çalkalandıran gerçek dışı söylemler de var. Ancak biz bu anlamda rahatsız olacağımız bir şey yok çünkü burası bir kurum. Her gün CHP çatısı altında insanlarımız geliyor. Özgür iradesiyle üye oluyor ve bundan sonraki siyasi yaşamımı CHP’sinde yürüteceğim deyip bu ekibe bu kadroya CHP ye katılıyor. Kendi iradeleriyle bundan sonra CHP’de siyaset yapmayacağım diyen arkadaşlarımız da olabilir. Bunu da saygıyla karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

 

İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Gurup Başkan vekili Hasan Uzunyayla, basın toplantısında söz alarak yaptığı konuşmasında toplu istifa ettik haberlerine atıfta bulunarak şunları kaydetti “Bugün partinin ağır topları istifa ediyor haberleri bir takım yerlerde yazılıp çizilmiştir. İstifaları dahi verilmemişken 600 kişi istifa yolunda istifa etti haberleri gibi bir takım söylemlerle basına verildi servis yapıldı. 

İşte Meclis Üyesi Aday Dosyası  

Onlar için partide yer bulamadıkları için onların en büyük sorunları buydu. Onlar bu koltukta bu mekânda bu kurumu yönetmedikleri sürece belediye meclis üyesi olmadıkları sürece her zaman sorun olan kimselerdir. Onlar sadece bireysel kişisel bir takım beklentiler içerisine siyaset yapan arkadaşlardır. Benim ilçe başkanlığım dönemimde bu arkadaşlar seçimlerde bir oy almak için bile çalışmış arkadaşlar değildirler. Sadece köstek olmuşlardır. Bu arkadaşların gitmesiyle de bu parti büyümüştür. Halkımız bunları partiden uzaklaştıkça bize oy veriyorlar. Bahsettiğimiz bu kişiler 10 kişiyi geçmemektedir. Bir süre önce basın toplantısı düzenleyerek bir açıklama yapan o arkadaşımız parti sağa kaydı parti şuraya gitti açıklaması üzerine bir bakınız ki Cemil Ekşi’nin belediye başkan adaylığı döneminde ilçe başkanlığına meclis üyesi adayı dosyası veren kişidir.

Bu Dosya İbrahim Talay'ın dosyasıdır

Şimdi siz Cemil Ekşi’yi sağdan geldiğini söyleyeceksiniz. Bu partiye temsil etmediğini söyleyeceksiniz. İddialar var CHP’yi kendine kalkan olarak kullandı diyeceksiniz ama belediye meclis üyesi dosyasını ilçeye vereceksiniz. Niçin o dosyayı ilçeye verdiniz. Demek bütün derdiniz buydu. Bahsettiğim bu dosya İbrahim Talay dosyasıdır. Eğer bunu yapmasaydınız söylediğiniz iddiaların bir gerçeği olurdu. Nerede kaldı sizin ilkeniz onurunuz gururunuz. Bunlar bize ve partimize zarar verdikleri için kendileri hakkında yapılan tahkikatlar sonucunda partimizce disiplin kuruluna sevk edilmiş ve gereği yapılmıştır” diyerek “Biz kamuoyunun doğru bilgilendirmek için yaptıkları bu toplantıyla ilçe başkanımıza ve yönetim kurul üyelerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.