1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Elazığ depreminin haritası ortaya çıktı

Elazığ depreminin haritası ortaya çıktı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin, salladığı yerleri gösteren harita ortaya çıktı.Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezinin (USGS) paylaştığı harita depremin boyutunu ortaya çıktı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 20.55 sıralarında Kandilli Rasathanesi verilerine göre 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 10 km altında kaydedilirken birçok ilde hissedildi. Depremde 22 kişi hayatını kaybederken bin 30 kişi ise yaralandı.Depremin ardından artçı sarsıntılar sürerken ekipler, arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor., Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi depremin haritasını paylaştı.

DEPREM BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde hissedildi. Sarsıntı Türkiye'nin kuzeyindeki Trabzon, Samsun, Giresun ve Artvin'den en güneydeki Hatay, Mardin, Gaziantep ve Şanlıurfa'ya kadar her yeri salladı.

Elazığ depremi birçok ilde hissedildi! Dikkat çeken harita

DEPREM KOMŞU ÜLKELERDE DE HİSSEDİLDİ

Deprem, Türkiye'nin güney komşuları Suriye ve Irak'ın geniş kesiminde de hissedildi. Sarsıntının etkileri Suriye'nin batısındaki Hums'tan Irak'ın ortasına kadar ulaştı. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi de depreminin salladığı yerleri gösteren bir harita yayınladı.

Elazığ depremi birçok ilde hissedildi! Dikkat çeken harita

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT