Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Maaşı Ne Kadar? 2023 İş İlanları ve Maaşları

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi maaşı ne kadar sorusuna yanıt mı arıyorsun? Bu içerikte Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi iş tanımı, aylık ortalama maaşları, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Maaşı Ne Kadar? 2023 İş İlanları ve Maaşları

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi görev tanımı nedir, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi ne iş yapar, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi olmak için hangi bölümü okumak gerekir? Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi mesleğine sahip olabilmek için hangi belgelerin gerektir tüm bu bilgileri makalemizde sizler için bir araya topladık.

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Tanımı;

Haberleşme, elektronik cihaz üretimi, bilişim teknolojileri, tıbbi elektronik, ses görüntü sistemleri, proje-tasarım ve yazılım uygulamaları,internet servis sağlayıcıları, güvenlik teknolojileri sistemleri, test ve ölçüm aletleri gibi belli başlı çalışma alanlarında; iletişim sistemlerinin ve her türlü elektronik aletin tasarımı, üretim teknolojisi, çalışma ilkeleri, yapımı ve işletilmesi ile ilgili alanlarda çalışan kişidir.

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Maaşı Ne Kadar? 2023 Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Maaşları

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi maaşı ortalama aylık 19253 _TL’dir. En düşük Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi maaşı 8506 _TL, En yüksek ise 30000 _TL'dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız. İŞKUR Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

İşkur Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi İş İlanları İçin Tıklayın

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Olmak İçin Hangi Bölümü Okumak / Hangi Okul Mezunu Olmak Gerekir?

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Ne İş Yapar?

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi,  işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

kac-para.jpg

a)    Elektronik alet ve sistemleri tasarlamak, projelendirmek,
b)    Araştırma, geliştirme çalışmaları yapmak,
c)    Tasarlanan ürünlerin üretimi ile sistemin düzgün çalışmasını sağlamak,
d)    Üretilen ürünlerin satışı, pazarlaması konusunda çalışmak,
e)    İşletmelere bakım onarım konusunda teknik destek sağlamak,
f)    Danışmanlık, hizmetiçi eğitim-öğretim çalışmaları ile ilgili faaliyetlerin yönetim kademesinde de görev almak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Meslek Ana Grubu :

Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Alt Ana Grubu :

Elektroteknoloji Mühendisleri

Meslek Grubu :

Elektroteknoloji Mühendisleri

Meslek Birim Grubu :

Telekomünikasyon Mühendisleri

Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi Meslek Kodu Nedir?

Türk Meslekler sözlüğünde Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi mesleğinin meslek kodu 2153.02 olarak belirlenmiştir

YORUM KAT: Yukarıdaki Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi maaşlarına ek sizlerde Elektronik Ve Haberleşme Mühendisi mesleğinde aldığınız maaşları yorum bölümünde bizlere  iletebilirsiniz. Sizlerin iletmiş olduğu bilgilerle haberimiz yeniden düzenlenebilecektir. Ayrıca yaptığınız yorumlar diğer okuyucularımızda bu bilgiden istifade edeceklerdir. Yorum bölümümüzden yorum yapmayı unutmayın.

 

1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN