1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?

Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?

Türkiye'nin gündemini derinden sarsan Elmalı davasında adı geçen Rahmi Akman internet arama motorlarında vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı? İşte bilinenler...

Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?

Antalya'nın Elmalı ilçesinde 6 Mayıs 2020 tarihinde 6 ve 9 yaşlarındaki iki kız çocuğunun babaannesi torunlarının  cinsel istismara uğradığını öne sürerek şikayette bulundu. Bunun üzerine çocukların ifadesi alındı. Çocuklar olayı anlatınca istismarda bulunan kişilerin isimleri de ortaya çıktı. Bu kişilerden birinin çocuklarının üvey babası olan Rahmi Akman olduğu ifade edildi. Bunun üzerine Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?  sorularının yanıtları araştırılıyor.

Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?

ELMALI DAVASI'NDA İSMİ GEÇEN RAHMİ AKMAN KİMDİR? KAÇ YAŞINDA ? NERELİ?

Rahmi Akman, Elmalı davasında cinsel istismara uğrayan çocukların annesi Merve Akman ile evlenen kişidir. Çocukların üvey babası olan Rahmi Akman'ın kaç yaşında ve nereli olduğuna ilişkin bir bilgi bulunamamıştır.

RAHMİ AKMAN TUTUKLANDI MI?

Cinsel istismara uğrayan çocukların ifadesinde adı geçen Rahmi Akman yargılama sürecinde 16 Ekim 2020 tarihinde çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Ancak 5 Ocak 2021 tarihindeki üçüncü duruşmada sanıkların tahliyesine karar verildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karara itiraz etmiştir.

Rahmi Akman şu anda serbesttir, hukuki süreç devam ediyor. 

Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından olaya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Antalya Elmalı'da gerçekleşen iki kardeşin istismar edilmesi olayı ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur:

06.05.2020 tarihinde iki kardeşin istismara uğradığı şüphesi oluşması üzerine konu kolluk güçlerine intikal ettirilmiştir. İlk görüşmenin Çocuk İzleme Merkezimizde yapılmasının ardından çocuklarımıza psikososyal destek verilmeye başlanmıştır.

Yargılama sürecinin başlaması ile birlikte Bakanlığımız davaya müdahil olmuştur. 16.10.2020 tarihinde gerçekleştirilen ilk duruşmada anne ve üvey baba tutuklanmıştır.

05.01.2021 tarihinde gerçekleştirilen üçüncü duruşmada sanıkların tahliyesine karar verilmiş, Bakanlığımız avukatları karara itiraz etmiştir.

05.03.2021 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada Bakanlığımız avukatları sanıkların tutuklanması talebinde bulunmuştur.

21.05.2021 tarihindeki duruşmada ise Bakanlığımız avukatları sanıkların tutuklanması talebini yinelemiştir.

Bu travmatik süreçte çocuklarımızı ihtiyaç duydukları sosyal hizmet modellerimiz ile desteklemeye devam ediyoruz.

Faillerin mümkün olan en ağır cezayı alması için devam eden hukuki süreçte çocuklarımızın üstün yararı gözetilerek Bakanlığımızca yakın takibimizi sürdüreceğiz."

Elmalı Davası'nda ismi geçen Rahmi Akman kimdir? Kaç yaşında ? Nereli? Tutuklandı mı?

ELMALI CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı sosyal medya platformlarında Antalya ili Elmalı ilçesinde 2019 yılında gerçekleştiği iddia edilen  iki çocuğun istismar edilmesi olayı ile ilgili yürütülen yargılamaya ilişkin bir kısım iddialar karşısında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacı ile basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur. 5 Mayıs 2020 tarihinde mağdur çocukların babaanneleri tarafından, 2019 yılında Finike ilçesinde anne, üvey baba ve dayıları tarafından çocukların cinsel istismara uğradıkları iddiaları ile Balıkesir / Edremit Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar ve şikayette bulunulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derhal  soruşturmaya başlanılmış ve çocuklara psiko sosyal destek verilerek çocuk izlem merkezinde beyanları  alınmıştır. 

Yürütülen soruşturma neticesinde elde edilen bulgular ve çocuklara karşı nitelikli cinsel istismar  eylemlerinin gerçekleştirildiği yönünde yeterli şüphe oluştuğu kanaatiyle 24 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenen iddianame ile sanıkların cezalandırılması istemiyle Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde kamu  davası açılmıştır. 

Delillerin tam olarak toplanmamış olması, delillerin karartılma ihtimalinin bulunması gerekçeleri ile 16 Ekim 2020 tarihinde Mahkemesince sanıkların tutuklanmasına karar verilmiştir.  Yargılama sürecinde delillerin toplanmış olması ve alınan beyanlardaki çelişkiler dikkate alınarak  sanıkların 5 Ocak 2021 tarihinde tutuksuz yargılanmalarına karar verilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığımız
tarafından bu karara itiraz edilmiştir. Antalya 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından itiraz reddedilmiştir. 5 ay önce tutuksuz yargılanmalarına karar verilen sanıklar hakkındaki yargılama süreci devam etmekte  olup, son duruşma 21 Mayıs 2021 tarihinde yapılarak, duruşması 17 Eylül 2021 tarihine bırakılmıştır. Yargılama sürecinde alınan mağdur beyanları ve toplanan tüm deliller mahkemesince birlikte 
değerlendirilecek olup, nihai karar bağımsız ve tarafsız yargıya aittir.  Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yargılama süreci titizlikle takip edilmektedir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
5
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT