1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Emekliler çift maaş mı alacak? Yeni sistem emeklilere yarayacak

Emekliler çift maaş mı alacak? Yeni sistem emeklilere yarayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara göre emekliler için reform niteliğinde çalışmalar yapılacak. Bu kapsamda emekliler için çift maaş ve çift emeklilik geliyor. Detaylar haberimizde...

Türkiye'nin önemli gündemlerinden olan emekliler için yeni bir sistemin üzerinde çalışılıyor. Yeni sisteme göre emeklilere çift maaş ve çift emeklilik geliyor. 

Kamuilanları.com'un haberine göre; Birkaç gün önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından çok önemli açıklamalar yapılmıştı. Bu açıklamalara göre erken emeklilik için reform niteliğinde değişiklikler yapılacağı ifade edildi. Yeni ekenomi paketi kapsamında çift maaş ve çift emeklilik geliyor. Tamamlayıcı emeklilik adı altında 10 yıl daha çalışanlara çift maaş imkanı geliyor.

ÇİFT MAAŞ GELİYOR

Emeklilikte 3600 ve 7200 prim günüyle günümüzde emekli olunabiliyor. 1999 öncesi ve 2008 sonrası olan modellerde şartların çok ağır olduğu biliniyor. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni reform paketinde emekli olanlara çift maaşlı çözüm üretecek. Konu ile ilgili olarak ilk emekliliğini prim günü açısından dolduranlar yaşı beklemek içi çalışmak zorunda kalıyordu. Yeni atılacak olan bu adım ile vatandaşlar yaşı beklemek için çalıştığı o sürede 10 yıl beklemek zorunda kalanlara çift emeklilik hakkı olacak. Çift emeklilik kapsamında çift maaş da alınacak.

HABERE YORUM KAT