1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emlakçılar Odası yeni başkanını seçiyor

Emlakçılar Odası yeni başkanını seçiyor

Emlakçılar Odası üyelerinin yeni başkanını seçeceği Olağan Genel Kurul başladı.

Emlakçılar Odası yeni başkanını seçiyor

Emlakçılar Odası üyelerinin yeni başkanını seçeceği Olağan Genel Kurul başladı. Listede iki aday var.

Yaklaşık 400 üyeli Emlakçılar Odası Olağan Genel Kurulu başladı. Listede mevcut başkan Selim Atasoy'un yanı sıra başkan adayı Mehmet Özet bulunuyor.

Seçimin her iki tarafa ve oda üyelerine hayırlı olmasını dileyen başkan adayı Mehmet Özet, "Sonuç her ne olursa olsun Emlakçılar Odasının kazanacağı bir seçim olduğu görüşündeyiz. Bu seçimden sonra odamız çıta atlayacağını ve Kayseri'deki 40 odanın içerisinde yıldız gibi parlayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle genel kurulumuzun tüm meslektaşlarımıza ve oda üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

Başkan adayı Mehmet Özet, seçim vaatlerini şöyle sıraladı:

"Bugüne kadar odamızın adı vardı ama kendisi yoktu. Sahada bir faaliyeti olmadığı gibi yaptırımı da yoktu. Sadece yasanın çıkması bekleniyordu. Ancak yasa dışında yapılacak bir çok faaliyet var. Örneğin, ayakçı ya da merdiven altı diye tabir ettiğimiz arkadaşlarımızın ya kayıt altına alınmasını sağlayacağız ya da sadece bu mesleği yapmalarını sağlayacağız. Sokakta emlakçının itibarını zedeleyen durumlardan uzak duracağız, toplumla barışacağız. Belediyelerle, tapuyla, müteahhitlerle barışacağız. Aynı zamanda yerel bir internet sistemi üzerinden oda üyelerimizin portföy paylaşımını sağlayacağız. Kooperatif kuracağız. Kısmet olur da göreve gelirsek, bu çalışmaları yerine getireceğiz."

Seçimin huzur içinde geçmesini temenni eden Mevcut başkan Selim Atasoy ise, "Karşı tarafa da başarılar diliyorum. Kayseri'de emlakçıların yaşadığı en büyük problem yasadır. Bakan Bey'inde söz vermesi üzerine bu yıl yasamızın çıkmasını bekliyoruz. Bundan sonra kanunları arkamıza alarak çalışmalarımıza daha hızlı devam edeceğiz. Seçim vaatlerimiz arasında sözleşmelerimizi hayata geçirmek, tüm arkadaşlarımızla birlikte hareket etmek ve yasayla birlikte de ayakçı adı verilen arkadaşlarımız için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Yani mesleğimiz adına yapılması gereken ne varsa yapacağız" ifadelerini kullandı.

Emlakçılar Odası yeni başkanını seçiyor

Emlakçılar Odası yeni başkanını seçiyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.