1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan 'değişiklik kararı'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan 'değişiklik kararı'

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre zararlı atıkların arıtılması amacıyla kurulan arıtma tesisleri sanayi abone grubu kapsamında yer alacak. Ayrıca süt toplama merkezleri ve bazı hayvan işletmeleri de sanayi abone grubunda sayılacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan 'değişiklik kararı'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun “Dağıtım Lisansı Sahibi Tüzel Kişiler ve Görevli Tedarik Şirketlerinin Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar"ı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan önemli açıklama: değişiklik kararı

Buna göre, gerekli ölçü düzenini sağlamaları ve belgelemeleri halinde, çevre ve insan sağlığını korumak üzere içme suyu veya alıcı ortama verilen sıvı, gaz ve katı zehirli ve zararlı atıkların arıtılması amacıyla kurulan her türlü arıtma tesisi sanayi abone grubu kapsamında olacak. Bu tesislere entegre olan ve bağımsız olarak faaliyet göstermesi mümkün olmayan diğer tesislerin de arıtma tesisleri ile aynı şekilde sanayi abone grubu kapsamında sayılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili birimlerinden alınan belge kapsamında faaliyette bulunan süt toplama merkezleri, büyükbaş besi işletmeleri, büyükbaş süt işletmeleri, küçükbaş işletmeleri, etlik tavuk kümesi, yumurtacı tavuk kümesi, damızlık kümesi, kuluçkahane işletmeleri, ve seralar da bu abone sanayi abone grubu kapsamında olacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT