1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Enes Batur'a neden soruşturma açıldı? Enes Batur kimdir?

Enes Batur'a neden soruşturma açıldı? Enes Batur kimdir?

Youtube'da 8 milyon abonesiyle en fazla kazanan Türk Youtuber Enes Batur hakkında soruşturma başlatıldı. Batur hakkında 3 ayrı soruşturma açılırken, geçtiğimiz günlerde amcasına ettiği küfür ve hakaret içeren söylemler kullandığı videosu da çok tepki toplamıştı.Enes Batur'a neden soruşturma açıldı? Enes Batur kimdir?

Enes Batur'a neden soruşturma açıldı? Enes Batur kimdir?

20 yaşındaki Youtuber Enes Batur Sungurtekin hakkında soruşturma başlatıldı. Geçtiğimiz ay amcasına ettiği hakaret içerikli video ile tepki toplayan Enes Batur 3 ayrı suçtan soruşturma ile ifade verecek. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığ Enes Batur için harekete geçti.Peki Enes Batur'a neden soruşturma açıldı? Enes Batur kimdir? İşte detaylar...

ENES BATUR'A NEDEN SORUŞTURMA AÇILDI?

YoutTube’da 8.8 milyon abonesiyle en çok bireysel aboneye sahip Türk YouTube kullanıcısı Enes Batur Sungurtekin hakkında 3 ayrı suçtan soruşturma başlatıldı.20 Ekim tarihinde yayınladığı videoda amcasına küfür, hakaret ve aşağılayıcı söylemlerde bulunan fenomenin o videosu yayınlandığı andan itibaren tepki çekmişti.

Enes Batur'a neden soruşturma açıldı? Enes Batur kimdir?

Videonun yayınlanmasının ardından izleyiciler CİMER’den Enes Batur Sungurtekin hakkkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurularını dikkate alan Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Enes Batur Sungurtekin hakkında ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ’kişilerin huzur ve sükununu bozma’, ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı.

Enes Batur'a neden soruşturma açıldı? Enes Batur kimdir?

Fenomen Enes Batur’un ikamet adresinin Antalya’da olması ve şikayetlerin Türkiye genelinde yapılması nedeniyle soruşturma yetkisizlik kararı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Enes Batur amcası ile yayınladığı video çok fazla tepki alınca, videoyu kaldırmış ve özür dileyip videonun şaka amaçlı olduğunu söylemişti. İşte o video:

ENES BATUR KİMDİR?

Enes Batur 9 Nisan 1998 doğumludur ve Antalya'da yaşamaktadır. Herkes onu Enes Batur olarak bilse de asıl adı Enes Batur Sungurtekin. Açtığı Youtube kanalında yayınladığı komik videolarla sosyal medyada epeyce bir üne kavuşan Enes Batur'un Youtube kanalı 2 milyon 700 bin takipçiyi yakaladı. Youtube'da bilgisayar ve konsol oyunları hakkındaki inceleme videoları ile üne kavuşan Enes Batur ebeveynlerin ise içerdiği argo konuşmaları nedeniyle çok sevdiği bir yüz değil.

HABERE YORUM KAT