1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Engeller ahşap boyama kursuyla aşılacak

Engeller ahşap boyama kursuyla aşılacak

Tokat'ın Erbaa ilçesinde Tüm Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği (TEKDEN) üyesi engelliler belediyenin açtığı ahşap boyama kursunda boyadıkları...

Engeller ahşap boyama kursuyla aşılacak

Tokat'ın Erbaa ilçesinde Tüm Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği (TEKDEN) üyesi engelliler belediyenin açtığı ahşap boyama kursunda boyadıkları ürünleri kurs bitiminde satıp hem derneklerine hem de kendilerine gelir sağlayacaklar.

TEKDEN üyesi engelliler derneklerine ve engelli arkadaşlarına katkıda bulunmak için Erbaa Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (ESMEK) bünyesinde ahşap boyama kursu açılmasını talep etti. Bunun üzerine açılan kursta 24 engelliye yönelik ahşap boyama kursu verilmeye başlandı. Kurs sayesinde sosyal hayata kazandırılan engelliler hem de gelir elde ediyorlar.

19 yıldır yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren TEKDEN Genel Sekreteri Hanım Çetinkaya hem derneklerine hem de kendilerine destek olmak için kurs açılmasını talep ettiklerini belirterek, "Üretken olduğunuzu daha çok hissediyorsunuz. Sürekli bir şeyler üretmeye başladıkça hayal dünyanız da gelişiyor. Hayallerinizle birlikte ilerliyorsunuz. Her yaptığınız şeyde biraz iç dünyanızı da yansıtıyorsunuz. Hayal dünyamızı ahşaba işliyoruz. Biz kursa dernek üyeleri olarak başladık. Derneğimizden çok yardım aldık. Kurs bitimi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'na denk gelecek. O zaman kermes açacağız. Kursta yaptığımız ürünlerin hepsini orada sergileyeceğiz. Satışını sağlayacağız. Her sattığımız objeden hem derneğimize hem de o objeyi yapan arkadaşa gelir sağlamış olacağız" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT