1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelli Genç, Evinden Çalışıyor

Engelli Genç, Evinden Çalışıyor

Engelli Genç, Evinden Çalışıyor
      Pendikli Görkem Gözalıcı, azmi ile pek çok engelliye örnek oluyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde okuyan Gözalıcı, aynı zamanda Türkiye İş Bankası'nda 'Home Agent' olarak çalışıyor.
 
      Gözalıcı'nın sosyal hayatı da iyi durumda. Devamlı kitap okuyan Gözalıcı, arkadaşları ile bir araya gelmeyi, dolaşmayı çok seviyor. İlk etapta yüzme kursuna gidecek olan Görkem, engellilere "Dışa açık olun. Sürekli kendinizi geliştirin. Çok yönlü olmaya çalışın ve kendi yolunuzu yetenekleriniz doğrultusunda kendiniz çizin." diye sesleniyor.
 
      Girişken biri olan genç, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü birinci sınıfta öğrenim görüyor. Ayrıca Türkiye İş Bankası'nda 'Home Agent görevi yapıyor. Bankanın tahsilata yönelik çalışmalarını evindeki bilgisayarından yapan Görkem Gözalıcı, "Bu işe İŞKUR aracılığıyla sahip oldum. Benim için çok keyifli bir iş. İşim gereği hesaplamalar yapıyorum. Bu da hızlı düşünmemi sağlıyor." diyor. Pendik Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi'ne de teşekkür eden Gözalıcı, "Belediyenin düzenlediği gezilere katılıyor, seminerleriyle bilgileniyoruz. Bu anlamda Pendik'te yaşamaktan dolayı kendimi şanslı hissediyorum." şeklinde konuşuyor.

HABERE YORUM KAT