Engelli iki genç kız, seneler sonra özgürce dışarı çıkabilmenin sevincini yaşadı!

Şırnak Beytüşşebap'ta, tekerlekli sandalyeleri olmadığı için senelerdir evde dışarı çıkamayan Zozan ve Evan adlı iki genç kıza, ilçe kaymakamı sayesinde akülü araba ulaştırıldı. Akülü arabalarına kavuşan genç kızların sevincine herkes ortak oldu.

Engelli iki genç kız, seneler sonra özgürce dışarı çıkabilmenin sevincini yaşadı!

Şırnak Beytüşşebap'ta yaşayan iki engelli genç kız, maddi imkansızlıklar nedeniyle tekerlekli sandalyeleri olmadığı için senelerdir dışarıya çıkamıyordu. Durumu öğrenen Kaymakam Hasan Uğuz, Evan Bal ve Zozan Kılıç'a akülü araba getireceğini söyledi. İstanbul'da bulunan biri tarafından hayır olarak gönderilen iki akülü araba, köye ulaştırıldı. Yıllar sonra akülü arabaya sahip olmanın sevincini yaşayan Zozan ve Evan'ın sevincine herkes ortak oldu.aw661603-02.jpg

Akülü arabalarını genç kızlara ulaştıran Kaymakam Hasan Uğuz, “Sağ olsun bizde hayırsever bir iş adamımıza ilettik. Alpsel Bey çağrımıza ses verdi. Bu gün teslim ettik, çok sevindiler. Katkılarından dolayı herkese çok teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.

Kızının yıllar sonra özgürce dışarı çıkabilmesinden dolayı büyük mutluluk duyan Zozan Kılıç’ın Babası Nadir Kılıç da, “Allah razı olsun bize bu gün güzel bir hediye getirdi. En çok kızım sevindi; minnettarım. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” ifadelerine yer verdi.

aw661603-03.jpgaw661603-06.jpg

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN