1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engelliler Haftası’nda iki müjde

Engelliler Haftası’nda iki müjde

Engelliler Haftası’nda iki müjde

Akülü araç kullanan engelliler için Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi önünde kurulan Şarj Dolum İstasyonu törenle hizmete açıldı. Şarj istasyonlarını çoğaltmayı hedefleyen Pendik Belediyesi, ayrıca engelli vatandaşların istihdamı için korunaklı iş ortamları oluşturmak üzere çalışmalara başladı.

Engelliler Haftası, Pendik’te Farkındalık Yürüyüşü ile başladı. Pendik Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin öncü olduğu yürüyüş, Koordinasyon Merkezi önünden Pendik sahili, Gazi Paşa Caddesi ve Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’ne kadar sürdü. Pendikli zihinsel ve fiziksel engelliler ile ailelerinin katıldığı yürüyüşte taşınan mesaj yüklü dövizler, Pendik merkezdeki esnaf ve vatandaşların dikkatini çekti.

Sayıları çoğalacak

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi önünde inşa edilen engelli akülü araçları şarj istasyonu yoğun katılım eşliğinde açıldı. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, açılışta katılımcılara Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in selamını ileterek akülü araç şarj istasyonunu hizmete açmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Akülü araç şarj istasyonlarının öncelikle Engelli Koordinasyon Merkezi ile ehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi önünde inşa edildiğini belirten Öztürk, , “Akülü araç şarj istasyonlarının üçüncüsünü yine engelli kardeşlerimizin yoğunlukta olduğu Marmara Üniversitesi Devlet Hastanesi’nin önünde oluşturacağız. İhtiyaç ve taleplere göre istenen noktalarda bu istasyonları artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Akülü Araç Şarj İstasyonunda neler var?

İstasyon, şık görünümüyle dikkat çekerken üzerinde bir de Pendik Belediyesi hizmetlerinin tanıtıldığı mini led ekran bulunuyor. İstasyonda aynı anda 3 akülü araba şarj olabilirken, akülü araçların bir saat zarfında şarjlarını tamamen doldurabiliyor.

Engellilere yönelik “korunaklı iş ortamları” müjdesi

Konuşmasında engellilere yönelik önemli bir müjde de veren Ramazan Öztürk, Belediye Başkanı Şahin’in yeni döneminde engelli vatandaşlara yönelik korunaklı iş ortamları oluşturmak için çalışmalar başlattığı müjdesini verdi. Öztürk “Engelli vatandaşların iş sahibi olması adına belediye oalrak katkıda bulunmak ve böylece engellilerin gerek topluma daha aktif şekilde entegre olmaları, gerekse aile ekonomilerine katkıda bulunmaları adına çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT