1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Engellilere İBB Tesislerinde Spor

Engellilere İBB Tesislerinde Spor

Engellilere İBB Tesislerinde Spor

       Pendik’te engelliler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait tesislerde spor yapma imkanına kavuştu.İBB koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Spor ve Rehabilitasyon Değerlendirme Programı” kapsamında Pendik’te yaşayan 120 engelli,Kurtköy, Kartal ve Tuzla’daki tesislere kayıt  edildi.

 

        Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi,engellilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.Bunlardan biri de İBB koordinatörlüğünde gerçekleşen ve Pendik’teki engellilerin Kurtköy, Kartal ve Tuzla’daki İBB’ye ait tesislerde spor yapmasına imkan tanıyacak olan“Spor ve Rehabilitasyon Değerlendirme Programı” oldu. Spor ve Rehabilitasyon Eğitmeni Aysu Umut ve Fizyoterapist Emine Set, Engelliler Koordinasyon  Merkezi’nde engellilerin spor yapmasına uygun olup olmadığına dair bir görüşme yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda uygun görülen

engelliler, kendilerine en yakın İBB spor tesisine kayıt edildi. Şimdiye kadar uygun görülen 120 engellinin spor yapmasına imkan tanıyan  program tuvalet alışkanlığı kazanmış 5 yaş üstü tüm engellileri kapsıyor.


    Kurtköy’de bulunan kapalı yüzme havuzundan bir görünüm

HABERE YORUM KAT