1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Enkaz altından sonra çıktıktan sonra açıklamaları, kan donduracak türden!

Enkaz altından sonra çıktıktan sonra açıklamaları, kan donduracak türden!

Elazığ'da merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 şiddetlik depremde yaralanan vatandaşların tedavisi sürerken, depremde çöken binaların altından çıkarılan kişilerin yaptıkları açıklmalar ise insanın kanını donduracak türden. Enkaz altından çıkarılan üniversite öğrencisi Mehmet Şener: "Bizi resmen iğne deliklerinden çıkardılar" dedi.

Enkaz altından sonra çıktıktan sonra açıklamaları, kan donduracak türden!

Elazığ merkez Sürsürü Mahallesi'nde çöken binanın enkazından yaralı çıkarılan ve tedavisi Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde devam eden yaralılardan üniversite öğrencisi Mehmet Şeker, o anları anlattı. Şener, deprem sırasında 6 öğrenci aynı evde bulunduklarını söyledi. Deprem sırasında yıkılmaz düşüncesiyle kirişin altına girdiklerini anlatan Şeker, sırtına kolon parçalarının düştüğünü söyledi.

"ELLERİYLE KAZIDILAR, İĞNE DELİKLERİNDEN ÇIKARDILAR"

BOLGE GUNDEM

Elektrikler kesilince karanlıkta kaldıklarını ifade eden Şeker, şöyle konuştu:

"Kapının üstüne düştüm, karanlıkta kaldık. Biraz sonra kendime geldiğimde baktım ki arkadaşım yanımda ağlıyor. Enkazın altındayız ama hareket edebileceğimiz hiçbir yer yoktu. Sadece sol kolum ve sağ bacağım hareket ediyor. Diğer taraflarıma kolon düşmüş. Hareket edemiyordum. Ben kaçarken telefonumu cebime koymuştum ve telefonumu çıkardım. Telefonunun ışığını açtım. Işığı görürler dedim. Neresi yıkılmış, nasıl yıkılmış, ne olmuş bilmiyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyorduk. Nasıl olduysa rabbim nasip etti kedi deliğinden çıktık. Polisler, AFAD, özel harekatçılar geldiler kurtardılar. Elleriyle, küreklerle kazdılar, iğne deliğinden bizi çıkardılar."

"YERE BAKTIM YER OYNUYORDU"

deprem-2.jpg

Yaralılardan Ahmet Ünal da merkeze bağlı Sarılı köyünde uyuduğu sırada depremin meydana geldiğini aktardı. Ünal, "Çocuklar neredeydi, tam bilmiyorum. Bir uyandım uyku haliyle ve baktım ki yer oynuyor, şiddetli sallanıyor. O esnada elektrikler gitti. Elektrikler kesilince o an ne yaptığımı bilmiyorum. Pencereden kendimi atmışım. Çok dehşet bir andı. Cenabı Allah böyle bir acıyı yaşatmasın" dedi. Ünal, düşme sonucu ayağının kırıldığını ve ellerinden yaralandığını bildirdi.

Yaralı çocuklardan Yusuf Salih Yenigün de deprem anında panik yaparak dışarıya çıkmaya çalıştığı sırada düştüğünü ve yaralandığını anlattı. Yaralı Hüseyin Civelek ise depremde iki yakınını kaybettiğini belirterek, çok üzgün olduğunu ifade etti.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT