1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Erbakan Vakfından ‘’Mescid-i Aksa’’ Atağı
Erbakan Vakfından ‘’Mescid-i Aksa’’ Atağı

Erbakan Vakfından ‘’Mescid-i Aksa’’ Atağı

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilciliğini ziyaret eden Erbakan Vakfı İstanbul Anadolu Yakası Bölge Başkanı Erhan Erdoğan ‘’Pendik’te bulunan Yirminin üzerinde STK, Dernek ve Vakıf yetkilileriyle görüşeceğiz. Olumlu yaklaşan STK’larla ortak bir toplantı yapıp prensip kararları alacağız’’ dedi. Erdoğan sözlerini şöyle devam ettirdi; ’’Mescid-i Aksa tüm İslâm aleminin ortak sorunudur. Mescid-i Aksaya İsrail’in yaptığı insanlık dışı uygulamaları görmezlikten gelemeyeceğimizi ispat etmek için bir program düzenlemeyi düşündük. Bunun için de bölgemizin en güçlü Sivil Toplum Örgütü olan Eğitim-Bir Senden başladık istişare görüşmelerine’’ dedi.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilcisi Tahir Kaya da ‘’İlk Kıblemiz olan Mescid-i Aksa konusunda biz duyarlıyız. İsrail’in uygulamalarını insanlık dışı bir uygulama olarak görüyoruz. Daha öncede İsrail’in Gazze de uyguladığı kural tanımaz zulüm ve işkencelerini protesto için Beyoğlu tünel çıkışında Galatasaray Lisesine kadar ‘İsrail’i telin yürüyüşü ve mitingi’ düzenledik. Bu programa da memnuniyetle katılacağımızı ifade etmek isterim’’ dedi.

Toplantıya Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar, Pendik İlçe Temsilcisi Tahir Kaya, Pendik İlçe Yönetim Kurulundan Metin Aktaş, Güven Karabacak ve Hüseyin Yazıcı katıldı. Erbakan Vakfından ise; Erbakan Vakfı İstanbul Anadolu Yakası Bölge Başkanı Erhan Erdoğan, Erbakan Vakfı Pendik İlçe Yönetim Kurulundan Adem Altun, Selahattin Keskin ve Başkan Danışmanı Gültekin Yılmaz katıldı.

DSC_0038

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.