1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. ERDEF’ten Geleneksel Erzincanlılar Buluşması

ERDEF’ten Geleneksel Erzincanlılar Buluşması

Ankara'da yaşayan Erzincanlılar ERDEF'in düzenlediği "Geleneksel Erzincanlılar Buluşması"nda bir araya geldi.

ERDEF’ten Geleneksel Erzincanlılar Buluşması

Ankara'da yaşayan Erzincanlılar ERDEF'in düzenlediği "Geleneksel Erzincanlılar Buluşması"nda bir araya geldi. İller Bankası Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltıya Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül, Milletvekili Sabahattin Karakelle, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve yüzlerce Erzincanlı katıldı. Kahvaltı sonunda Fehmi Aydan ve arkadaşlarınca Erzincan Türküleri icra edildi.

ERDEF tarafından her yıl düzenlenen ve hemşerileri bir araya getirmeyi amaçlayan programda Başkan Selahattin Ayvaz ve Milletvekili Sabahattin Karakelle birer konuşma yaptı.

Başkan Ayvaz açılış konuşmasında şunları söyledi. " Yedincisini düzenlediğimiz ve sizlerin ilgisi devam ettikçe sürdüreceğimiz " Geleneksel Erzincanlılar Buluşması"na hoş geldiniz. Sizlerde bu ilgi, faaliyetlere katılımı oldukça ERDEF gayretini sürdürecektir. Etrafınıza dönüp bakın. Hepsi Ata- Baba yurdu Erzincan olan insanlar. Ortak anıları olan , ortak değerleri olan hemşerilerimiz. Ağız tadı, hayat pınarı aynı olan sizleri Ankara'da bir araya getirmek, hasret gidermek ve birlikte duygularımızı paylaşmak istedik".

Federasyon'un Hanımlara, gençlere, emeklilere ve diğer sosyal gruplara dönük çalışmalarını anlatan Ayvaz; amaçlarının hemşeriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak ve Erzincan kültürünü yaşatmak olduğunu, Erzincan ilgisini ve sevgisini devam ettirmek olduğunu belirtti.

ERDEF Başkanı Ayvaz konuşmasını sürdürerek, "Yapamadığımız, yapılamayan hizmetler var mı? Elbette var Neden mi yapamıyoruz. Bir hadiste şöyle buyuruluyor. "Birlikte rahmet, Ayrılıkta azap vardır".

Birlikte oluyoruz ama birlikte çalışamıyoruz. İlimiz hala göç veren bir şehir. Gurbette yaşayan bir milyon hemşerimizle, kurumlarla bir araya gelip ilimizin gelişmesine yardımcı olamıyoruz" dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle; Başbakan Binali Yıldırım'ın selamını ileterek başladığı konuşmasına, Erzincan'a her alanda yatırımı artırdıklarını belirterek " Erzincan'da güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bugün şehrimiz cazibe merkezlerinden biri olarak yatırım çekmektedir" dedi. Özellikle kamu yatırımları ve hizmetleri bakımından şehre özel önem verildiğini anlatan Karakelle; "Sağlıkta çevre illerle rekabet edecek duruma geldik. Tarım alanında baraj ve gölet çalışmaları devam ediyor. Eğitim alanında başarıyı yakaladık" dedi. Gurbette yaşayan hemşerilerin birlikteliğinin önemine değinen Milletvekili Sabahattin Karakelle, bu birlikteliğin, ilginin devam etmesini ve Erzincan'a dönük çalışmalara dönüşmesini istedi.

Kahvaltı sonunda Fehmi Aydan ve arkadaşları birbirinden güzel Erzincan türküleri icra ettiler.

ERDEF’ten Geleneksel Erzincanlılar Buluşması

ERDEF’ten Geleneksel Erzincanlılar Buluşması

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT