1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan af yasasında tavrını koydu! 4 suç kapsam dışı bırakıldı

Erdoğan af yasasında tavrını koydu! 4 suç kapsam dışı bırakıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adalet Bakanı Gül ile yaptığı ceza infaz yasası görüşmelerinde terör suçları, cinsel suçlar, cinayet ve uyuşturucu suçlarını işleyenlerin kapsam dışında bırakılmasını istediği ifade edildi.

Erdoğan af yasasında tavrını koydu! 4 suç kapsam dışı bırakıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Adalet Bakanı Gül'ün dün gerçekleştirdiği telekonferansta ceza infaz yasasının detayları belli oldu. Erdoğan bir konuda tavrını çok net koydu. Erdoğan, 4 suçun kapsam dışı bırakılması ve affının olmaması konusunda ısrarcı oldu.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında görüşmenin detaylarına yer verdi. 'Erdoğan'ın kırmızı çizgisi ve tepki gösterdiği konu ne oldu?' başlıklı yazıda Erdoğan'ın kadına şiddet konusunda son derece hassas olduğu hatta bu konunun Erdoğan'ın kırmızı çizgisi olduğu vurgulandı. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, terör suçları, cinsel suçlar, cinayet ve uyuşturucu suçlarını işleyenlerin kesinlikle kapsam dışında bırakılmasını istedi.

ERDOĞAN 4 SUÇU KAPSAM DIŞI BIRAKIYOR

Selvi'nin yazısında ilgili bölüm şu şekilde yer aldı:

Erdoğan'ın kadına şiddet ve cinsel istismar suçları konusunda ne kadar hassas olduğu biliniyordu. Bir anlamda Erdoğan'ın kırmızı çizgisiydi. Aslında hepimizin kırmızı çizgisi olması gereken bir nokta. Erdoğan, terör ve adam öldürme konusunda da tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, infaz indiriminde 4 konuyu kapsam dışı bırakıyor. Erdoğan çok net ve keskin bir ifade ile "Terör, kadına ve çocuğa cinsel istismar ve kadına şiddet, adam öldürme ile uyuşturucu kesinlikle kapsam dışında tutulacak" diye talimat veriyor. Altını çizerek söylüyorum, "Kapsam dışı bırakılacak" diyor.

HABERE YORUM KAT