1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan: FETÖ'nün yaptığı işgal güçleriyle mukayese edebiliriz

Erdoğan: FETÖ'nün yaptığı işgal güçleriyle mukayese edebiliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde TÜBA Ödülleri Töreni'nde konuştu.

Erdoğan: FETÖ'nün yaptığı işgal güçleriyle mukayese edebiliriz

TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Ödülleri Töreni"nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması şöyle:

"Biz kendimizi bilmezsek birileri gelir ne olduğumuz anlatmaya başlar. FETÖ"cülerde ne olduklarını kim olduklarını unutarak her biri sahiplerinin emirlerini yerine getiren birer mankurta dönüşmüşlerdir. 15 Temmuz"daki ihanetlerinin büyüklüğünü ancak 1 asır önceki işgal günleriyle mukayese edebiliriz."

HER MEDENİYET KENDİ KÜLTÜRÜNÜ ÜRETİR

"Her şey gibi bilim de insan içindir. Kendimizi daha iyi tanımamız içindir. Günümüzde ülkelerin ve toplumların güvenlik anlayışları toplu bir değişime uğradı. Unutmayalım ki her medeniyet kendi kültürünü ve değerini üretir. Ecdadımızın yaptığı camilerle birlikte kullanılan teknikte bizim medeniyetimizi yansıtır.

Eğer kendi teknoloji ve biliminizi üretemezseniz onun kültürüne da katkıda bulunamazsınız. İki örnek vereceğim. TÜBİTAK"ın ürettiği Pardus"ta kullanılan teknoloji bize ait olmadığı için geçerli ve yaygın kullanılan bir ürün olmadı.

F KLAVYE

Aynı şekilde Başbakanlığım döneminde kamu kurumlarında F klavye kullanılması için bir genelge yayınlamıştım. Onda da ciddi bir yol katedemedik. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Bizim medeniyetimizde ve kültürümüzde geliştirmek vardır. Reddiye bizde yoktur. Burada sorun bilgisayar değil. O bilgisayarın insanların hayatına nasıl gireceğidir.

14 YILDA ÖNEMLİ MESAFE KATETTİK

Bu serzeniş hasetlikten değil. Bilim ve teknolojide öncülüğü kaybetmiş olmanın verdiği üzüntüdür. Nitekim geçtiğimiz 14 yılda bilimsel çalışmalara verdiğimiz önemle çok önemli mesafe katettik. Kısa zamanda ulaşımda, boğazın derinliklerinden ve üstünden inşaa ettiğimiz dünyada ilk 5 içindeki Marmaray ve Avrasya ile, Yavuz Sultan Selim ile kendi bilim-teknoloji anlayışımızı dünya bilim ve teknoloji anlayışı ile özdeş hale getirdik.

Milli gelir oranımızı yükselttik. Burada aslolan özel sektöründe bu Ar-Ge çalışmalarında nasibini alması lazım. Her şey devlet dememeleri gerekir.

Erdoğan: FETÖ"cüler birer mankurta dönüştüler VİDEO

 

"FETÖ DENİLEN ŞER ŞEBEKESİ..."

Bilim sadece somut çıktıları itibariyle değil zihinlerde yol açtığı değişimle ülkeler ve milletler için önemlidir. Tarihimizdeki istikrarsızlıklara baktığımızda hepsinin arkasında kültürel yozlaşmanın bulunduğunu görüyoruz.

Selçuklu"yu kalbinden vuran Haşhaşiler bu boşluktan yararlanmıştr. FETÖ denilen şer şebekesi milletimizin hassasiyetlerini istismar ederken bu tür eksikliklerden faydalanmıştır.

Hepsi iyi eğitim almış olabilirler, ama kalplerini zihinlerini bir şarlatana kiralamış olduklarını unutamayız. Bunun için ilişmle birlikte ecdadımız irfanı ilmin yanına koymuştur. Bir de hikmeti koymuştur. İlimle hikmeti beraber anmıştır. Hikmet olmassa o bilginin hiçbir anlamı yok.

FETÖ"CÜLER BİRER MANKURTA DÖNÜŞTÜLER

Biz kendimizi bilmezsek birileri gelir ne olduğumuz anlatmaya başlar. Pek çok sapkın yapı gibi FETO"cular da yollarını kaybetmişlerdir. Ne olduklarını, kim olduklarını unutarak, her biri sadece sahiplerinin emrettiğini yapan birer mankurta dönmüşlerdir. Öyle ki 15 Temmuz"da bu örgüt mensuplarının yaptıkları ihanetin büyüklüğünü ancak bir asır önceki işgal günleriyle mukayese edebiliriz

FETÖ"nün Meclis"i bombalamasıyla Osmanlı Meclis-i Mebusan"ın kapatılması aynı şeydir. Millet egemenliğini yok edip işgale hazırlık yaptılar.

Biz ilah olarak Allah"tan başka bir güç tanımayız tanıyamayız. Bir diğeri de ubudiyettir yani kulluktur. Biz Allah"tan başka kimseye kul olmadık olmayız.

Kur"an-ı Kerim"de "Akletmez misiniz? Düşünmez misiniz?" diye soruluyor. Ama Pensilvanya"da tam tersi. Sana söyleneni emir diye algılayın" diyorlar."

HABERE YORUM KAT