1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan Suudi Arabistan Kralı'yla telefonda görüştü

Erdoğan Suudi Arabistan Kralı'yla telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz'i arayarak Yemen'deki son gelişmelerle ilgili konuştu.

Erdoğan Suudi Arabistan Kralı'yla telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz Al Suud, Yemen’deki son gelişmelerle ilgili olarak bir telefon görüşmesi yaptı.
KAYGI VERİCİ OLDUĞU DİKKAT ÇEKTİ

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Suud Kralı’yla yaptığı görüşmede, Yemen’de Husi milislerinin varılan tüm anlaşmaları ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararını çiğnemelerinin kaygı verici olduğuna dikkati çekti.
ERDOĞAN'A DESTEĞİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yemen’in birlik ve bütünlüğünü, bölgenin güvenlik ve istikrarını tehlikeye sokan davranışların uluslararası toplum tarafından endişeyle karşılandığını da vurguladı. Erdoğan’a hassasiyet ve destek mesajından dolayı teşekkür eden Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz’in, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi’den gelen talep üzerine Suudi Arabistan öncülüğünde KİK ülkeleri tarafından başlatılan hava harekatı hakkında bilgi verdiği kaydedildi.

Erdoğan ve Suud Kralı’nın 2 Mart’ta Riyad’da yaptıkları görüşmeye atıfta bulunarak, iki ülke arasındaki ilişkileri en üst seviyeye çıkarma konusundaki kararlılıklarını görüşme vesilesiyle yeniden teyit ettikleri belirtildi.

HABERE YORUM KAT