1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Erdoğan'dan Berfin Özek davasında verilen karara tepki

Erdoğan'dan Berfin Özek davasında verilen karara tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berfin Özek'in yüzüne asit atan ve bir gözünü kaybetmesine sebep olan Casim Ozan Çeltik'e verilen 12 yıl 18 ay hapis cezasına tepki gösterdi. Erdoğan,"Bir namussuz, genç bir kızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkemenin verdiği ceza 13 yıl" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berfin Özek'in yüzüne asit atan Casim Ozan Çeltik'e verilen 12 yıl 18 ay hapis cezasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: 

"Geçenlerde bir namussuz, bir alçak kızımızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkeme 13 yıl ceza veriyor. Kızımızın gözü gidiyor. Kanunun en yüksek oranı bu. Şimdi diyorum ki ben de, bunu da bizim getirdiğimiz söyleniyor. Arkadaşlar diyorum, siz neden kanun diyerek bize böyle cevap yolunu buluyorsunuz. Ben hak, hukuk, adaletten bahsediyorum. Siz burada hakkı, hukuku ve adaleti arayacaksınız. Kendi kızının başına gelmiş olsa, kanunlara mı bakacaksın? Bu kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil, vicdanınızın sesine kulak verin.

Kadına şiddet olgusu ile aile kurumuna saldıran bir oluşum meydana geldi. Türkiye'deki kadın cinayetleri vakası Avrupa'nın yarısı kadar. Kadına fiziken ya da ruhen şiddet uygulayanın karşısına önce biz çıkarız biz. Anne olan eş olan kız evlat olan insanın yarısı olan kadına yönelik her türlü ayrımcılık anlayışa eyvallah etmedik. İnsani duyarlılıkların sinsi bir şekilde istismarıyla aile kurumunun içinin boşaltılmasına izin vermeyeceğiz. Aileye sahip çıkacak anlayışla çalışmalarımızı yürüteceğiz."

NE OLMUŞTU?

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 19 yaşındaki Berfin Özek'in yüzüne asit dökerek sağ gözünü kaybetmesine ve yüzünün bir bölümünün yanmasına neden olan sanık, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, 12 yıl 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum