1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Erdoğan'dan CHP'nin Merkez Bankası eleştirilerine yanıt: Döviz rezervi 95 milyar dolar

Erdoğan'dan CHP'nin Merkez Bankası eleştirilerine yanıt: Döviz rezervi 95 milyar dolar

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'ne katılarak önemli açıklamalarda bulundu. CHP'nin Merkez Bankası'nın döviz rezervlerinin sıfırın altına indiği iddialarını yanıtlayan Erdoğan, Merkez Bankası'nın rezervini 95 milyar dolar olarak açıkladı.

Erdoğan'dan CHP'nin Merkez Bankası eleştirilerine yanıt: Döviz rezervi 95 milyar dolar

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Buradan Hakkari ve Nevşehir İl Kongrelerine de canlı bağlantı kuran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde, CHP'nin hedef aldığı Merkez Bankası ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vardı.

"AİLEYE SALDIRI BOYUTUNA ULAŞTI"

CHP kanadının eski Hazine Bakanı Berat Albayrak ve onun nezdinde tüm ailesi ile şahsını hedef aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin kirli politikalarıyla uğraşmanın zul adledilmesinden dolayı başta bunun görmezden gelindiğini ancak durum temel hak ve özgürlüklere ve hatta aileye saldırı boyutuna ulaşınca ağızlarının payını vermenin farz olduğunu bildirdi. 

Gara'da yaşanan 13 Türk vatandaşının katlinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaretine yönelik atıflarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmelerin ardından sınırı aşan laflarla bu bakanlara mecliste edep dışı her şeyi yapıldığını söyledi. 

Erdoğan'dan CHP'nin Merkez Bankası eleştirilerine yanıt: Döviz rezervi 95 milyar dolar

"BERAT BEY'İN EN BÜYÜK TALİHSİZLİĞİ..."

"Berat Bey'in önce enerjide ardından ekonomide ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği damat sıfatının bu alanlardaki birikimi ve gayretinin önüne geçirilmiş olmasıdır. Eğer herhangi bir siyasetçi olarak bu işleri yapsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif yapılabilirdi." diyen Erdoğan, Türkiye'nin son dönemde enerji alanında attığı önemli adımların temelinde Berat Albayrak'ın imzasının olduğunu, bu ifadelerinin hesabının da hukuk yoluyla sorulacağını vurguladı. 

Erdoğan'dan CHP'nin Merkez Bankası eleştirilerine yanıt: Döviz rezervi 95 milyar dolar

MERKEZ BANKASI'NIN DÖVİZ REZERVİ

AK Parti göreve geldiğinde Merkez Bankası'nın döviz rezervinin 27,5 milyar dolar olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şu anki rezervi 97,5 milyar dolar olarak açıkladı. IMF'ye olan borcun da kapatıldığına işaret eden Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanvekili Faik Öztrak'a seslenerek "Küresel tedarik zincirlerinin ciddi yaralar aldığı, üretimden istihdama küresel ekonominin her alanda daraldığı bu dönemde de Berat Bey'in sorumluluğunda aldığımız hızlı ve etkin tedbirlerle ülkemizin süreci en az zararla geçirmesini sağladık." şeklinde konuştu.

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT