1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Erdoğan'dan Cumhuriyet Halk Partisi'ne darbe tepkisi: Siz kesinlikle milli değilsiniz

Erdoğan'dan Cumhuriyet Halk Partisi'ne darbe tepkisi: Siz kesinlikle milli değilsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından son dönemde yapılan darbe imalarına ilişkin çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan'dan Cumhuriyet Halk Partisi'ne darbe tepkisi: Siz kesinlikle milli değilsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada normalleşme adımlarını sıraladı.

Erdoğam, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından son dönemde artan darbe imalarına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "CHP yöneticilerinin sadece son bir haftadaki beyanlarını alt alta koyduğunuzda ortaya çıkan tablo bize bunu söylüyor. Bu zihniyetin ülkemizin 70 yıllık demokrasi tecrübesinden zerre kadar nasiplenmediği anlaşılıyor. Demokratik yöntemlerle iktidara gelmek yerine, darbeyle ülkenin yönetimini gasp etme hevesiyle hareket edenler, 15 Temmuz'da milletten aldıkları derse rağmen aynı yolda yürümekte ısrar ediyorlar." ifadelerini kullandı.

"BUNLARIN KASETLE GÖREVE GELMİŞ GENEL BAŞKANLARI YILLARDIR AYNI YÖNTEMLERİ KULLANIYOR"

Erdoğan "Sadece son günlerdeki kötü örnekler bile, karşımızdaki hastalıklı zihniyetin asla iflah olmayacağının delilidir. CHP yöneticilerinin güya siyaset diye sergiledikleri tavırlar, dünyanın hiçbir yerinde demokrasiyle, hukukla, hatta insanlıkla bağdaşmaz. Sürekli yalan söyleyerek siyaset yapılmaz. Sürekli yanlış bilgilerle insanlar haksızca itham edilerek siyaset yapılmaz. Sürekli iftira atılarak, insanların mahremiyetine girilerek siyaset yapılmaz. Doğru olmadığını çok iyi bildikleri konuları, pervasızca ve yol açtığı sosyal, siyasi, ekonomik sonuçları umursamadan tartışmaya açanların yaptıkları işin adı siyaset değildir. Gerçi bunların kasetle göreve gelmiş genel başkanları da yıllardır aynı yöntemleri kullanıyor." dedi.

"SİZ KESİNLİKLE MİLLİ DEĞİLSİNİZ, YERLİLİĞİNİZ DE TARTIŞILIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hal böyle olunca yardımcılarına, il başkanlarına diyecek söz bulamıyoruz. CHP'nin bu tarzı yüzünden, yeni nesillerin siyasetten soğumasından endişe ediyoruz. Biz kadınları ve gençleri siyasi karar alma mekanizmalarında daha etkin şekilde yer almaya davet ederken, bu tür kötü örneklerin gayretimizi sekteye uğratmasına izin veremeyiz. Siyasetin kalitesini artırmanın yolu, bu kirli zihniyeti ülkemizden tasfiye etmekten geçiyor. CHP yöneticileri ile aynı zihniyetin medyadaki ve diğer mahfillerdeki mensuplarını buradan bir kez daha ikaz ediyorum. Beyhude yere uğraşmayın. Türk Milleti, sizi ne o sandıktan çıkartır, ne de sırtınızı yaslamaya çalıştığınız darbecilere meydanı bırakır. Çünkü siz kesinlikle milli değilsiniz, yerliliğiniz de tartışılır" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT