1. HABERLER
  2. KORONAVİRÜS
  3. Öğrencilere beklenen müjdeyi verdi! Cumhurbaşkanı "Transkript belgeleri çift dilli ve ücretsiz olacak"

Öğrencilere beklenen müjdeyi verdi! Cumhurbaşkanı "Transkript belgeleri çift dilli ve ücretsiz olacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. 17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takviminin önümüzdeki günlerde açıklanacağını duyuran Erdoğan, " İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak." dedi.

Öğrencilere beklenen müjdeyi verdi! Cumhurbaşkanı "Transkript belgeleri çift dilli ve ücretsiz olacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vahdettin Köşkü'nden video konferans aracılığıyla, 81 ilden 560 gençle En Uzun İftar Sofrası programına katıldı. Gündemine koronavirüsü alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, pandeminin ülkedeki gençlerin eğitim ve sosyal yaşamına yansımaları olduğunu hatırlattı.

ÖĞRENCİLERE "TRANSKRİPT BELGESİ" MÜJDESİ

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı transkript müjdesi verdi. Sinop'tan bağlanan Bursa Uludağ Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 2. sınıf öğrencisi Şevval Çörtmenoğlu  transkript belgesinin ücretsiz ve çift dilli olmasını istediklerini dile getirdi. Bu konuda çok sayıda şikayet aldıklarını aktaran Erdoğan, gerekli talimatları verdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı, "Konuyu Yükseköğretim Kurumumuzla görüşerek çözümü konusunda gereken talimatları verdik. Yükseköğretim Kurumumuz da üniversitelerimizle gereken koordinasyonu sağlayarak, hazırlıklarını tamamladı. Şimdi sizlere bu müjdeyi ekrandan duyurmak istiyorum. Artık gençlerimiz transkript belgelerini, tam da sizin istediğiniz şekilde, istedikleri yerden, çift dilli olarak, herhangi bir ücret ödemeden ve hızlı bir şekilde alabilecekler. Hem salgın döneminde farklı şehirlerde bulunan hem de eğitimlerine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerimize büyük kolaylık sağlayacak bu yeniliğin gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Erdoğandan normalleşme müjdesi! Yeni normalleşme takvimi önümüzdeki günlerde açıklanacak

"KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE ÖRNEK BİR ÜLKEYİZ"

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı, pandemi süreci ilgili de değerlendirmelerde bulundu. 19 yaşındaki Arif Emirhan Bulut'un, insani yardımların devamının gelip gelmeyeceği sorusu üzerine Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadelede örnek bir ülke konumunda olduklarını ifade etti. Sağlık sisteminin gücü sayesinde pek çok yerde ortaya çıkan felaket görüntülerinin Türkiye'de yaşanmadığına değinen Erdoğan, gıda üretimi ve tedarikindeki güçleri sayesinde de hiçbir insanın temel ihtiyaçlarını karşılama hususunda sıkıntıya düşmediklerini aktardı.

Katılan gençlere teşekkür ederek aileleriyle birlikte mutluluklar dileyen Erdoğan, Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramı'nı kutladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT