1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Erdoğan'ın yerinde olabilirdim"

"Erdoğan'ın yerinde olabilirdim"

Muharrem İnce Erdoğan'ın komisyon üyelerini Saray'da topladığını iddia etti.

"Erdoğan'ın yerinde olabilirdim"

"CHP'nin önde gelen isimlerinden Yalova milletvekili Muharrem İnce, ilginç bir açıklama yaparak "İmam dedeme demiş ki, bu çocuktan çok güzel hafız olur. Bunu imam hatipe yazdır. Beni dedem o gün imam hatipe yazdırsaydı, Tayyip Erdoğan'ın yerinde bugün belki ben olabilirdim." dedi."

Almanya'nın Münih kentinde 'Üç beş kişi adlı bir sivil inisiyatifin düzenlediği 'Halk Meydanı etkinliğinde konuk olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, burada yaptığı konuşmada, "İlk kez burada söylüyorum, Recep Tayip Erdoğan genç milletvekillerini komisyondaki oylamadan önce, o kaçak sarayda topluyor. Onlara talimat veriyor. Diyor ki genel kurula falan geldiğinde ret edeceksiniz." açıklamasında bulundu.

Hotel zur Post adlı otelin toplantı salonunun tıklım tıklım dolu olduğu etkinliğin açılışını inisiyatifin sözcüsü Levent Ekiz yaptı. Ekiz, konuşmasında birlik çağrısı yaptı. Salonu dolduranların tek tek elini sıkan Muharrem İnce, büyük sempati topladı.

"KOMİSYON TAPELERİ YOK EDEMEZ"

Türkiye'deki son gelişmeleri anlatan Muharrem İnce, konuşmasının büyük bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili konuştu. Komisyonun 17 Aralık operasyonlarıyla ilgili tapeler ve diğer delilleri yok etme yetkisi olmadığını söyleyen İnce,

"ADAMIN ÖMRÜNÜ YEDİ O OĞLU"

"Niye bir an önce bu tapeleri yok etmek istiyorlar Bu bir suçluluk telaşıdır. Başbakan'ın oğluyla konuşmaları var. Oğlum diyor sıfırladın mı diyor. Yedi dakikada zor anlatıyor derdini. Adamın ömrünü yedi o oğlu."

"HIRSIZLIĞIN FITRATINDA YAKALANMAK VARDIR"

"Bunların abdestlerinden şüpheleri var. Hani bir fıtrat meselesidir gidiyor. Bu işin fıtratında var diyor. Hırsızlığın fıtratında da yakalanmak vardır. Bunu unutmayın, bütün hırsızlar bir gün yakalanırlar. Hiç merak etmeyin bu hesap bir gün görülecek."

"TÜRKİYE'DE MUHATAP KİM?"

"Türkiye'de muhatap kim Başbakan mı Cumhurbaşkanı mı belli değil. Bilmiyoruz. İlk kez burada söylüyorum, Recep Tayip Erdoğan genç milletvekillerini komisyondaki oylamadan önce, o kaçak sarayda topluyor. Onlara talimat veriyor. Diyor ki genel kurula falan geldiğinde ret edeceksiniz. Orası Cumhurbaşkanlığı Sarayı mı Yoksa AKP'nin grup toplantısını mı yapıyorsun Ne yapıyorsun sen orada Kaçak Saray itibarmış. Bir sarayın büyüklüğü kadehlerinin bin lira olması, bin yüz elli odasının olması itibar değildir. dedi.

"GENEL BAŞKANIM VE PARTİM İÇİN ÇALIŞIRIM"

Muharrem İnce, bir soru üzerine "Parti içerisinde herhangi bir sorun yok, eğer sorunlar varsa bir ailede olduğu gibi sadece aile içerisinde konuşulur halledilir. Şu an sayın Kılıçdaroğlu beni telefonla arasa, dese ki sana görev verdim, yarın Paris'e git durumu rapor et dese. Baş üstüne derim, emredersiniz derim. Kurultay orada kalmıştır, partimizin seçilmiş genel başkanı vardır. Ben partimizin ve genel başkanımızın başarı olması için elimden ne geliyorsa yaparım. Fazlasını da yaparım." diye konuştu.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN YERİNDE BEN OLABİLİRDİM"

Çocukluğunda gittiği Kur'an kursunda oldukça başarılı olduğunu söyleyen Muharrem İnce, "İmam dedeme demiş ki, bu çocuktan çok güzel hafız olur. Bunu imam hatipe yazdır. Beni dedem o gün imam hatipe yazdırsaydı, Tayyip Erdoğan'ın yerinde bugün belki ben olabilirdim." diye ilginç de bir anısını anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.